Lampy tiffany

Lampy Tiffany witraż pod lupą

Styl Tiffany cieszy się niesłabnącą popularnością w branży wyposażenia wnętrz. Kolorowe lampy witrażowe, pochodzące z Nowego Jorku, są obecne w mieszkaniach od około 150 lat - stale uzupełniane o nowe wzory.


Jak powstało szkło Tiffany? Louis Comfort Tiffany i Tiffany Glass Company

Louis Comfort Tiffany jest inicjatorem sztuki szklarskiej. W 1878 roku ten artysta założył w Nowym Jorku własną firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz, a w kolejnych latach do perfekcji opracował temat sztuki wykorzystującej szkło. Wkrótce potem otworzył "The Tiffany Glass Company" w Nowym Jorku.

Po śmierci ojca w 1902 roku, przejął jego słynną firmę jubilerską "Tiffany & Company". Firma działa do dziś na całym świecie.

Proces tworzenia szkła Tiffany'ego Jak powstaje lampa Tiffany'ego?


Tradycyjna produkcja lampy witrażowej sięga kunsztu Louisa Comforta Tiffany'ego, opracował on specjalną technikę, w której poszczególne szklane części były oprawiane miedzianą folią i łączone za pomocą lutu. Lutowane spoiny otrzymały charakterystyczną ciemną patynę.

Produkcja lamp tiffany
Lampa sufitowa tiffany

Lampy sufitowe a la Tiffany

Lampy sufitowe w stylu Tiffany nadają każdej przestrzeni mieszkalnej wyrazistości i kolorytu, stanowią urozmaicenie wnętrza i z pewnością przyciągają wzrok.

Kinkiet tiffany

Piękne ściany z Tiffany

Szczególną uwagę skupiają kinkiety Tiffany, ponieważ są montowane na wysokości wzroku. Dzięki nim wzory tradycyjnej sztuki szklarskiej Tiffany stają się szczególnie wyraziste.

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

***Dostawa do Świąt Bożego Narodzenia dotyczy tylko produktów oznaczonych iformacją "Dostawa przed Świętami". W przypadku dostawy przed świętami transakcja musi zostać sfinalizowana włącznie z płatnością; dotyczy to również przedpłat na fakturę. W przypadku produktów ponadgabarytowych dostawca usługi kurierskiej skontaktuje się z klientem w celu uzgodnienia daty dostawy. Należy pamiętać, że nie mamy wpływu na harmonogram ustalonej w ten sposób dostawy. Zamówienia zawierające kilka produktów są zazwyczaj wysyłane w ramach jednej przesyłki. Jeśli zamówienie zawiera produkty, które nie są oznaczone informacją "Dostawa przed Świętami", obowiązuje je najdłuższy czas dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH