Artemide

LAMPY ARTEMIDE

PRODUKTY ARTEMIDE

Lampy, które są nie tylko kultowe, ale zyskały również miano dzieła sztuki, które regularnie zdobywają najbardziej prestiżowe, międzynarodowe nagrody za wzornictwo. Lampy, które łączą w sobie elegancki, stylowy design i najnowocześniejszą technologię oświetleniową. Unikalne, świecące atrakcje wizualne do prywatnych mieszkań, eleganckich restauracji, budynków biurowych i ekskluzywnych hoteli.

Firma, której nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini księżyca i nawiązuje do bezkresnych przestrzeni, fascynacji wszechświatem i jego tajemnicami, i która od samego początku kryje w sobie pierwiastek pędu badawczego i pionierskiego ducha. Firma, która koncentruje się na człowieku i jego potrzebach i dąży do poprawy jakości jego życia. I która nigdy nie zapomina o własnej odpowiedzialności wobec środowiska i nie pozwala o niej zapomnieć innym ludziom - to właśnie Artemide.

Lampy marki Artemide

Artemide - Impressionen

Video preview image

Artemide – początek wspaniałej historii sukcesu

Artemide – nazwa włoskiej firmy, która nie tylko produkuje lampy, które stają się ikonami, ale niedawno sama zyskała miano takiej ikony.

A to dlatego, że najwyższe wymagania Atremide stawia wobec siebie samej. Najwyższe wymagania odnośnie formalnej estetyki i stylowego, ponadczasowego wzornictwa. I oczywiście odnośnie jakości, a przede wszystkim najnowocześniejszej technologii oświetleniowej.

Pokaż więcej Ukryj

„The Human Light” – „The Responsible Light”

Człowiek i jego potrzeby, czyli pragnienie elastyczności i optymalnego oświetlenia i jednocześnie ochrona środowiska dzięki minimalnemu zużyciu surowców, a wszystko po to, aby poprawić jakość życia i samopoczucie. To właśnie „The Human Light” – coś, co włoska firma Artemide reprezentuje od ponad pięćdziesięciu lat i co pełni kluczową rolę we wszystkich jej koncepcjach oświetlenia i projektach lamp. Indywidualne rozwiązania oświetleniowe to dla Artemide oczywistość. Najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby i to do nich trzeba dostosować koncepcje oświetleniowe.

Świat i jego mieszkańcy stale się rozwijają. W błyskawicznym tempie rozwija się również świat oświetlenia. A wraz z nim – Artemide. Innowacyjność i wytrwałe dążenie do postępu stanowią dla włoskiego producenta ekskluzywnych produktów Artemide jedną z głównych sił napędowych. Nie chodzi tylko o to, aby stosować już istniejące, nowoczesne i chroniące surowce materiały oraz rozwijać i samemu wykorzystywać nowoczesne technologie, takie jak np. LED. Trzeba również niestrudzenie dążyć do osiągnięcia nowego, nieodkrytego jeszcze poziomu postępu i łączyć go z kunsztem artystycznym na najwyższym poziomie, tworząc niepowtarzalny produkt, a to wszystko nie tylko dla dobra ludzi, ale i z myślą o środowisku. Swoją filozofię Artemide opiera więc nie tylko na „The Human Light”, ale również na „The Responsible Light”. W swojej filozofii firmy Artemide uwzględnia fakt, że stale zmniejszające się zasoby energetyczne i jednocześnie ciągły wzrost zużycia energii wymaga zdecydowanej zmiany myślenia.

Właśnie dlatego włoski producent lamp designerskich stawia na holistyczne podejście do swoich produktów. Cały cykl życia lampy jest skrupulatnie przemyślany i realizowany z uwzględnieniem maksymalnej wydajności i w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku – począwszy od wyboru surowców, poprzez cały proces produkcji, aż po recykling. Holistyczne podejście obejmuje również etapy przed rozpoczęciem produkcji i przed powstaniem pomysłu na produkt.

W ten sposób zespół badawczy Artemide niestrudzenie szuka pomysłów racjonalizatorskich i nowych, postępowych rozwiązań, które umożliwią udoskonalenie technologii oświetleniowej i optymalizację efektywności energetycznej oraz zrównoważonych procesów produkcyjnych.

Dział badań Artemide pracuje obecnie również nad możliwościami elastycznego sterowania światłem za pośrednictwem aplikacji na smartfony, lampami dźwiękochłonnymi oraz przenoszeniem danych za pomocą światła.

Tizio, Tolomeo, Eclisse – świecące ikony stylu spod znaku Artemide

Każdy, kto szuka prawdziwej, świecącej ikony wzornictwa, która przez kolejne dziesięciolecia nie przestanie fascynować i nie straci swoich walorów estetycznych, na pewno znajdzie ją w Artemide. Lampy Artemide to świecące dzieła sztuki tworzone przez światowej sławy artystów. To obiekty designerskie, które przetrwają każdy styl. Ich niepowtarzalny charakter i ponadczasowa elegancja sprawiają, że same stają się fascynującymi ikonami, które wzbudzają ogromny oddźwięk wśród odbiorców.

Pokaż więcej Ukryj

Lampa stołowa Tolomeo

Niekwestionowana ikona stylu. Prawdziwy świecący klasyk. Chyba najbardziej znana lampa biurkowa na świecie, która zabłysnęła nie tylko w najpopularniejszym serialu kryminalnym w Niemczech, czy w kinie i telewizji u boku prawdopodobnie najbardziej znanego brytyjskiego tajnego agenta. Można ją także spotkać w lobby ekskluzywnych hoteli, budynkach biurowych wielkich firm, najróżniejszych sklepach i salonach wystawowych i oczywiście również w prywatnych domach. To lampa stołowa Tolomeo Table marki Artemide.

Pokaż więcej Ukryj

Lampa stołowa Tizio

Lampa stołowa Tizio to obok lampy stołowej Tolomeo Tavolo jedna z najbardziej znanych lamp marki Artemide. Jest obecnie uważana za prawdziwą ikonę wzornictwa przemysłowego. Lampa Tizio, zaprojektowana już 1970 roku przez pochodzącego z Monachium, światowej sławy designera produktów Richarda Sappera, dziś fascynuje nadal tak samo, jak kiedyś.

Pokaż więcej Ukryj

Lampa stołowa Eclisse

Kulisty kształt i intensywna kolorystyka – jeśli coś wygląda jak model z lat 70., to pewnie tak właśnie jest. Fascynująca lampa stołowa Eclisse została zaprojektowana w 1967 roku przez sławnego designera, planistę miejskiego i architekta Ludovico, „Vico”, Magistretti dla firmy Artemide, producenta ekskluzywnego oświetlenia. Jeszcze w tym samym roku lampa Eclisse zdobyła jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród za wzornictwo, Compasso d´Oro. Dzisiaj wciąż jest uważana za jedno z arcydzieł spod znaku Artemide i zyskała status kultowej.

Pokaż więcej Ukryj

Najlepsi projektanci ze stajni Artemide

Lampa wisząca Pirce, Eggboard, Ameluna lub Chlorophilia, lampa stołowa Tizio, Tolomeo, Demetra, Melampo Notte albo lampy ścienne Droplet Mini, Talo czy też Surf 300 – to tylko kilka nazw fascynujących lamp z bogatego asortymentu włoskiego producenta ekskluzywnego oświetlenia Artemide. Ale kim są ludzie stojący za pomysłami do tych niepowtarzalnych obiektów designerskich, które zapewniają najpiękniejsze światło w mieszkaniach, eleganckich hotelach, sklepach, a także tak sławnych muzeach jak Museum of Modern Art? Designerzy i artyści, którzy na zlecenie Artemide projektują najbardziej fascynujące obiekty świetlne, to światowej sławy osobistości w swojej dziedzinie.

Włoski designer i architekt Michele De Lucchi, niemiecki projektant wzornictwa przemysłowego Richard Sapper, szkocki designer Ross Lovegrove, Amerykanin Karim Rashid czy japoński projektant modowy Issey Miyake – to tylko kilku z wielu znanych w kraju i za granicą artystów, którzy swoimi dziełami przynoszą sławę ekskluzywnej marce Artemide. Do sukcesu tej niezwykłej firmy przyczyniły się również kreacje samego Ernesto Gismondi, tworzącego wcześniej pod pseudonimem Örni Halloween, a także jego żony Carlotty Bevilacqua, znanej włoskiej projektantki i architektki.

Portfolio włoskiej marki to oczywiście nie tylko nazwiska znanych artystów. Artemida wspiera też młodych, utalentowanych projektantów, którzy znajdują tutaj miejsce dla swoich kreatywnych pomysłów.


Informacje o Artemide

Kraj pochodzenia: Włochy
Rok założenia: 1960 
Założyciele: Ernesto Gismondi, Sergio Mazza

Nagrody i wyróżnienia: Compasso d'OroRed Dot Design Award | Wallpaper Design Award | iF Produkt Design Award

Kontakt:
Artemide S.p.A.
Via Bergamo 18
20010 - Pregnana Milanese, Włochy

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH