PORADY

Prosty sposób na znalezienie
ODPOWIEDNIEJ…
lampy stojącej

Lampy podłogowe są najwygodniejszym oświetleniem dodatkowym. Wystarczy wybrać tylko odpowiednie miejsce z dostępem do gniazdka i gotowe. Ponadto w każdej chwili można przenieść lampę stojącą np. do innego pokoju. Poniżej wyjaśnimy jak w łatwy sposób znaleźć lampę stojącą pasującą do stylu wnętrza i spełniającą wymagania użytkownika.

Krok 1

Kształt lampy stojącej

Lampy podłogowe dzielą się na 3 kształty, które można wybrać w zależności od miejsca użytkowania i pożądanej funkcji: klasyczny, łukowy i rozświetlający.

Model klasyczny

Typowa lampa podłogowa składa się ze stabilnego stelaża i klosza z tkaniny. Światło przenika delikatnie przez klosz i nie oślepia. Funkcjonalny i jednocześnie elegancki model, który jest stale udoskonalany modnymi wariantami, takimi jak trójnóg.

Model łukowy

Lampa łukowa składa się z podstawy wygiętej w łuk i abażuru zamontowanego na końcu stelaża. Służy jako oświetlenie obszarowe tuż nad sofą lub obok fotela do czytania, stylowo dopasowuje się do kształtu strefy relaksu.

Model rozświetlający

W górnej części lampy znajduje się źródło światła, które świeci w kierunku sufitu. Światło odbija się od sufitu tworząc oświetlenie pośrednie bez efektu oślepiania, lampy z lampką do czytania są wygodnym dodatkiem.

Krok 2

Funkcjonalność

Lampy podłogowe zawsze spełniają określone zadanie. W zależności od modelu można wyróżnić modele ozdobne i funkcjonalne.

WIĘCEJ ŚWIATŁA

...w salonie, w przedpokoju lub sypialni. I na dodatek bez dodatkowych przyłączy prądu i bez wysiłku przy montażu. Do pomieszczeń mieszkalnych nadają się zarówno lampy z abażurem o strumieniu światła powyżej 400 lumenów, jak również lampy oświetlające sufit lub modele LED z diodami zamontowanymi na stałe.

MOTYW DEKORACYJNY

Zarówno modele klasyczne z kloszem, jak i designerskie są wizualną atrakcją we wnętrzu. Lampy są dostępne w różnych stylach aranżacji. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności warto skoncentrować się na lampach łukowych lub modelach oświetlających sufit. Tego rodzaju lampy nie tylko ozdobią wnętrze, ale również poprawią komfort.

DO CZYTANIA

Wsród doskonałego oświetlenia dla przysłowiowych moli książkowych można wyróżnić kilka typów lamp: lampy łukowe, lampy oświetlające sufit z lampką do czytania oraz wszystkie lampy stojące z oświetleniem kierunkowym. Powyższe modele zapewniają optymalny komfort widzenia, kierując światło bezpośrednio na czytany tekst lub czynność wykonywaną w danym momencie.

DO PRACY

W biurach otwartych, sektorze edukacyjnym i domowym biurze używane są lampy biurowe, które różnią się od lamp stosowanych w budynkach mieszkalnych. Podczas gdy w domowym biurze decydujące znaczenie ma indywidualne postrzeganie światła, oświetlenie biurowe jest ograniczone normami. Produkty np. z technologią HCL umożliwiają długą i wydajną pracę.

Krok 3

Lampy stojące z dodatkowymi funkcjami

Lampy stojące mogą być bardzo wygodne i praktyczne za sprawą dodatkowych funkcji, w przypadku inteligentnego oświetlenia można stworzyć indywidualne oświetlenie odpowiadające rutynom domowników.

Ze ściemniaczem

Dzięki lampom podłogowym z możliwością ściemniania można w zależności od sytuacji dostosować jasność światła do danej sytuacji. Bez problemu można zwiększać i zmniejszać moc światła w zależności od upodobania.

Z możliwością regulacji

Lampy podłogowe z możliwością regulacji są bardzo funkcjonalne, w sprzedaży dostępne są modele pozwalające na regulację wysokości stelaża, ramienia lub klosza lampy. Zatem doskonale dopasowują się do rodzaju wykonywanej czynności.

Smart

Za pomocą inteligentnych lamp można indywidualnie dopasować oświetlenie do własnych potrzeb, ale również sterować lampami za pomocą smartphona lub wykorzystać inteligentną technologię i stworzyć inteligentny dom.

Krok 4

Styl aranżacji

W zależności od własnych upodobań i stylu aranżacji wnętrza można wybrać lampę podłogową, która nie tylko doskonale wkomponuje się w otoczenie, ale nada mu również indywidualnego charakteru.

Krok 5

Klasyki designu

Niektóre lampy podłogowe osiągnęły światową sławę wiele lat temu i obecnie są dostępne jako autentyczne oryginalne reprodukcje. Inne lampy stojące to nowoczesne klasyki, które zachwycają wyrafinowanym i wykwintnym designem.

Tolomeo Maxi

Klasyczna lampa autorstwa Michele De Lucci i Giancarlo Fassina dostępna jako lampa podłogowa XXL.

Lady Costanza

W 1986 roku Paolo Rizzatto zaprojektował tę serię komfortowych lamp z możliwością ściemniania.

Panthella

Klasyczny model w stylu skandynawskim z 1971 roku autorstwa Vernera Pantona.

Arco

W 1962 r. Achille i Pier Giacomo Castiglioni wynaleźli pierwszą lampę łukową Arco.

Buquet

Filigranowe i niepowtarzalne arcydzieło z 1927 roku autorstwa Eduarda-Wilfrida Buqueta.

Type 75 Giant

Designerska lampa projektu Sir Kennetha Grange'a z 2016 roku w kolorze aksamitnej czerni.

Krok 6

Żarówki

Właściwe źródło światła tworzy atmosferę, jasność i ogólnie przyjemne światło. Nawet w przypadku opraw z zamontowanymi na stałe diodami LED, należy wziąć pod uwagę właściwości źródła światła.

Temperatura barwowa-Kelvin-lampy stojące
BARWA ŚWIATŁA

Żarówki używane w pokoju dziennym powinny mieć temperaturę barwową < 3.300 Kelvinów.

Lumen-jasność-lampy stojące
JASNOŚĆ

By doświetlić pomieszczenie, warto stosować lampy o mocy 400 lumenów lub więcej.

Oddawanie barw-lampy stojące
ODDAWANIE BARW

Aby uzyskać optymalne efekty identyfikacji kolorów w pomieszczeniu, wymagany jest współczynnik CRI Ra 80 lub wyższy.

Efektywność energetyczna - lampy stojące
OSZCZĘDNOŚĆ

Żarówki LED, które dostępne są w sprzedaży, charakteryzują się najwyższą klasy efektywności energetycznej.


Kai

Ekspert oświetleniowy Lampy.pl

PORADA EKSPERTA

Temperatura barwowa, czyli jakość białego światła, jest postrzegana w bardzo różny sposób. Większość ludzi w Europie Środkowej uważa czerwonawe światło o temperaturze 2700 Kelwinów, jak w przypadku konwencjonalnej żarówki, za szczególnie relaksujące. Z drugiej strony w cieplejszych regionach, takich jak Grecja czy Wyspy Kanaryjskie, ludzie preferują chłodniejsze światło o temperaturze 3300 Kelwinów lub wyższej.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.