Lampy wiszące szklane

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy wiszące szklane

  Znacznie więcej niż przezroczysta kula!

  Lampy wiszące ze szklanym kloszem pomimo swojej delikatności materiałowej mają ogromną wartości dla aranżacji wnętrz. Szklane lampy wiszące są po prostu eleganckie, bajecznie piękne – i dostarczają bardzo dużo światła! W przypadku wielu lamp wiszących ze szkła światło rozchodzi się bez ograniczeń we wszystkich kierunkach. I bądźmy szczerzy – jak duże jest prawdopodobieństwo rozbicia szklanego klosza w kuchni, salonie lub jadalni? Znikome!

  Lampy wiszące szklane

  Na jakiej wysokości nad stołem należy umieścić lampę wiszącą ze szklanym kloszem?

  Zwykle uderza się łyżeczką o szkło, aby wznieść toast. Ale z pewnością nie o szkło klosza lampy wiszącej! Tak właśnie może się jednak zdarzyć, jeśli lampa wisząca zostanie zamontowana zbyt nisko. Nie może też wisieć zbyt wysoko, w przeciwnym razie uniemożliwi uzyskanie przytulnej atmosfery przy stole.

  Dolna krawędź lampy wiszącej powinna się znajdować 60-80 cm nad blatem stołu. Zapewnia wtedy odpowiednią przestrzeń użytkową, dobry widok na przeciwną stronę stołu i piękne oświetlenie wokół. Tak właśnie powinien wyglądać udany wieczór w świetle lampy wiszącej!

  W jaki sposób należy czyścić szklaną lampę wiszącą?

  Lampy wiszące ze szklanymi kloszami są przepiękne. Aby takie pozostały, trzeba je regularnie czyścić i poddawać regularnym prostym zabiegom pielęgnacyjnym. Nie ma w tam nic skomplikowanego.

  Prawidłowe czyszczenie podstawowe:

  • należy odłączyć lampę od zasilania za pomocą bezpiecznika (wyłącznik nadmiarowo-prądowy) - sprawdzić brak zasilania lampy za pomocą 2-biegunowego testera napięcia,
  • odczekać, aż lampa całkowicie ostygnie,
  • wyczyścić lampę zgodnie z instrukcją producenta - zaleca się czyszczenie suchymi ściereczkami z mikrofibry, nie należy stosować chemicznych ani biologicznych środków czyszczących,
  • do lamp kryształowych warto stosować dodatkowo specjalny środek czyszczący – w tym przypadku należy przestrzegać informacji na opakowaniu.

  Po zakończeniu czyszczenia można ponownie włączyć światło. A efekt? Pomieszczenie od razu robi się dużo jaśniejsze i wygląda piękniej.

  Lampy wiszące szklane

  Rodzaje szklanych lamp wiszących szklanych.

  Nie każdemu odpowiada prosty, przezroczysty, okrągły klosz, który wygląda jak sprzed ostatniej dekady. Dobra wiadomość jest taka, że szkło jest modne już od wielu lat.

  Lampy wiszące ze szklanym kloszem mogą z powodzeniem konkurować z lampami wykonanymi ze wszystkich innych materiałów. Szkło jest elastyczne, można mu nadawać coraz to nowe formy, pękate, stożkowe, płaskie, o strukturze plastra miodu, faliste lub gładkie jak lustro. Można je również łączyć z innymi materiałami, takimi jak korek, drewno, tkanina i oczywiście metal. Niektórzy designerzy stosują kolorystykę miedzi, nadając lampom stylistykę vintage. Inni projektują kolorowe klosze w stylu retro. A jeszcze inni potrafią wyczarować z przydymionego szkła lampę w rustykalnym stylu dworkowym.

  Lampy wiszące szklane
  Lampy wiszące szklane
  Lampy wiszące szklane

  Lampy wiszące szklane kule – najmodniejszy model

  Mówiąc o podwieszanych lampach warto też wspomnieć o jednym z najmodniejszych obecnie wzorów – mianowicie wiszących kulach. Rozwiązanie to składa się na ogół z kilku osobnych kul szklanych z umieszczonymi w środku źródłami światła, które zawieszone są na osobnych linkach czy łańcuszkach o różnej długości. Lampy wiszące szklane kule doskonale pasują do nowoczesnych salonów lub sypialni zapewniając odpowiednią ilość światła oraz efekt ozdobny – dzięki ciekawemu designowi czy też różnym kolorom poszczególnych baniek.

  Jaka żarówka sprawdza się najlepiej w szklanej lampie wiszącej?

  Świetnie prezentują się piękne, szklane klosze, które są całkowicie przezroczyste. Ale przecież widać przez nie żarówkę. A więc również świecącą spiralę albo matową kolbę ze statecznikiem...

  Żarówka filament sprawdzi się idealnie w lampie wiszącej ze szkła. To rodzaj nowoczesnej diody LED, która posiada wszystkie zalety tej technologii oświetleniowej:

  Lampy wiszące szklane
  • oszczędność energii
  • długa trwałość
  • odporność na przełączanie
  • natychmiast 100% jasności
  • kompatybilność z najpopularniejszymi oprawami

  A co najważniejsze: żarówka filamentowa wygląda jak żarówka tradycyjna. Ze świecącymi włóknami i przyjemnie ciepłym światłem. Zatem potwierdza się fakt, iż jest to idealne rozwiązanie do szklanej lampy wiszącej.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.