Lampy wiszące z wtyczką

Lampy wiszące z wtyczką

Gdzie przydadzą się lampy wiszące z wtyczką?

Na rynku dostępne są lampy sufitowe, które wystarczy po prostu podłączyć do kontaktu. I już. To takie proste. Nie potrzeba ani wizyty elektryka, ani dodatkowego okablowania. Znaczy to ni mniej, ni więcej, że taką lampę można dodać do wnętrza nawet wtedy, gdy już wykorzystaliśmy wszystkie dostępne sufitowe przewody zasilające. Lampy wiszące z wtyczkami działają na takiej samej zasadzie jak lampy podłogowe czy stołowe. W zależności od wzornictwa i wybranego źródła światła można potraktować je albo jak dodatkowe oświetlenie, albo urozmaicający wnętrze element dekoracyjny.

LED-Lampa wisząca Sorry Giotto, Ø 90cm
Designerska lampa sufitowa String Light kabel, 12m
Szara oprawa z gwintem E27 Slim z włącznikiem

Czy dostępne są też zwykłe oprawy z kablem?

Dużą popularnością cieszą się najprostsze oprawki na kablu zakończonym wtyczką do gniazdka. Taki purystyczny design sprawdzi się dosłownie wszędzie. Można go z łatwością dobrać do konkretnej aranżacji wnętrza dzięki szerokiej ofercie różnych kombinacji kolorystycznych, np. czerni ze złotem.

Miedziana oprawa z gwintem E14 Fade z włącznikiem
Prosty czarny kabel, złota oprawka oraz piękna żarówka to urzeczywistnienie hasła „mniej znaczy więcej”.
Kabel zasilający z wtyczką euro i włącznikiem
W przypadku oprawek podłączanych do kontaktu szczególnie wygodne jest to, że włączniki znajdują się na przewodzie. Można je wówczas wygodnie umieścić tam, gdzie najwygodniej będzie nam po nie sięgać.

Jak mocować lampy wiszące z wtyczką?

Ogólnie rzecz biorąc, kabel można owinąć wokół dowolnego stabilnego urządzenia. Z reguły jednak najlepiej jest przymocować go do specjalnego uchwytu na kabel lub zawiesić na wkręconym w ścianę haku. Uchwyty lub haki są często dołączane do lamp. Jeśli nie, wówczas można je dokupić osobno. Dodatkowo – w zależności od rozmiaru i ciężaru lampy – kabel można poprowadzić za pomocą samoprzylepnych zacisków kablowych lub uchwytów kablowych z gwoździem.

Czarna lampa wisząca Aim z wtyczką marki FLOS
Uchwyt do podwieszenia kabla jest często dołączony do lampy. 
Nowoczesna lampa wisząca Sky miedziana
Haki, uchwyty kablowe z gwoździem i zaciski kablowe pozwalają na stabilne i nierzucające się w oczy poprowadzenie kabla.

Jakie żarówki pasują do lamp sufitowych z wtyczką?

Dostępne są lampy sufitowe z wbudowanymi diodami LED. Pozostałe zakończone są oprawką, najczęściej o gwincie E27 lub E14. Wystarczy więc wkręcić w nie odpowiednią żarówkę. Zalecamy wybór żarówek LED ze względu na ich trwałość i energooszczędność. W przypadku najprostszych oprawek na kablu wyjątkowo estetycznie prezentują się żarówki filamentowe.

Tau lampa wisząca Mila z wtyczką i włącznikiem
W podłączanych do kontaktu lampach sufitowych stosuje się takie same żarówki jak w pozostałych rodzajach lamp podłączanych do prądu.
Złota oprawa z gwintem E27 oraz włącznikiem
W przypadku prostych oprawek na kablu efekt estetyczny zależy od wyboru odpowiedniej żarówki.

W przypadku dodatkowych pytań należy się kontaktować przy użyciu formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

Zarejestruj się do newslettera i profituj!

90 Rabatu

* kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.