Reflektorki i spoty

Reflektorki i spoty

Reflektorki i spoty są zasadniczo zaliczane do lamp praktycznych. Dlatego na przykład często stosuje się je w sklepach, aby zapewniły wystarczającą jasność. Jednakże reflektorki i spoty nadają się nie tylko do oświetlenia funkcjonalnego, lecz także jako nastrojowe oświetlenie – czyli oświetlenie wnętrza mieszkalnego.

Reflektorki i spoty i ich zalety

Spoty i reflektorki są często odchylane, co oznacza, że można obracać oprawę oświetleniową w zróżnicowany sposób i indywidualnie je ustawiać. Światło spotów i reflektorów pada dokładnie tam, gdzie jest ono rzeczywiście potrzebne. Także w zakresie montażu są nadzwyczaj uniwersalne. Reflektory i spoty nadają się zarówno do instalacji na suficie jak i na ścianie.

Możliwości oświetlenia za pomocą reflektorów i spotów

Punktowe akcenty świetlne zapewnia światło pojedynczych spotów i reflektorów. Do oświetlenia większych przestrzeni, jak na przykład długiego korytarza nadają się także spoty i reflektory na systemach szynowych. Często wyposażone w nie systemy szynowe tego rodzaju są także stosowane w galeriach do oświetlania dzieł sztuki. Ale również we wnętrzach mieszkalnych reflektory i spoty dają możliwość podkreślenia za pomocą akcentów świetlnych obrazów lub ulubionych pamiątek z podróży. Wspaniale nadają się do aranżacji wnętrz, pozwalają zniknąć temu, co nieatrakcyjne i podkreślają atrakcyjne obiekty. I tak można za ich pomocą zaprezentować choćby wazony, rzeźby lub rośliny. W przypadku większej liczby reflektorów i spotów zaleca się ich działanie z energooszczędnym wyposażeniem, jak żarówki energooszczędne lub LED (diody świecące).

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17