Słupki oświetleniowe z czujnikiem ruchu

Słupki oświetleniowe z czujnikiem ruchu

Słupki oświetleniowe z czujnikami ruchu są energooszczędnym wariantem oświetlenia drogi. Te lampy przydrożne nazywane także słupkami oświetleniowymi są wykorzystywane, jak już sama ich nazwa mówi, głównie do oświetlenia ścieżek i dróg dojazdowych. Także schody można oświetlić słupkami oświetleniowymi. Szczególnie praktyczne jest wyposażenie słupków oświetleniowych w czujniki ruchu, ponieważ lampa włącza się i pobiera prąd dopiero wtedy, gdy jest rzeczywiście potrzebna. Nie ma bardziej ekologicznego i lepszego dla portfela sposobu oświetlenia drogi do własnego domu.

Bezpieczeństwo i nastrojowa atmosfera dzięki słupkom oświetleniowym z czujnikami ruchu

Słupek oświetleniowy z czujnikiem ruchu tworzy z jednej strony przepiękną iluminację Państwa ogrodu i dojazdu, z drugiej strony - i to jest jego główne zadanie - zapewnia Państwu i Państwa gościom bezpieczeństwo niezbędne w drodze do domu. Słupki oświetleniowe z czujnikami ruchu emitują światło z niewielkiej wysokości punktu świetlnego ok. 1 do 1,5 m. Wysokość punktu świetlnego określa, z jakiej wysokości pada światło z oprawy (punkt świetlny) na oświetlaną powierzchnię. O wysokości punktu świetlnego mówi się najczęściej odnośnie oświetlenia zewnętrznego, jak na przykład słupków oświetleniowych z czujnikami ruchu. Aby taki słupek nie oślepiał, światło musi być skierowane na drogę do dołu. Jest to możliwe ponieważ większość słupków oświetleniowych z czujnikami ruchu jest wyposażona w systemy optyczne sterujące światłem.

Jako źródła światła stosuje się w słupkach oświetleniowych z czujnikami ruchu halogeny lub żarówki. W międzyczasie alternatywą stały się lampy LED, które jeszcze bardziej zwiększają efektywność energetyczną słupków oświetleniowych z czujnikami ruchu.

pon. - czw. 8 - 18
pt. 8 -17