Żarówki

Nowe wyzwania dla żarówek

Rynek żarówek znajduje się w fazie przejściowej. Po zniesieniu tradycyjnej lampy żarowej, której produkcja została zakazana w wieloletnim planie, producenci oświetlenia stają przed wyzwaniem opracowania i produkcji odpowiedniego oświetlenia zastępczego. Żarówka była nie tylko pierwszą żarówką elektryczną, była jedyną lub dominującą od wielu dziesięcioleci. Chociaż od kilku lat istnieją żarówki zastępcze do żarówek, konsumenci również muszą przestawić się i dostosować do dotychczasowych niezwykłych źródeł światła i ich osobliwości.

Żarówki halogenowe jako genialna alternatywa

Pod względem koloru światła i oddawania barw lampa halogenowa znajduje się najbliżej lampy żarowej. Pomimo dwukrotnie dłuższej żywotności, żarówka halogenowa nadal jest promiennikiem termicznym, podobnie jak zwykła żarówka, w którym tylko 5% energii zamienia się w światło, a reszta w ciepło. Z powodu niskiego bilansu energetycznego, wiele lamp halogenowych jest również zakazanych.

Żarówki energooszczędne

Jak sama nazwa wskazuje, lampa energooszczędna, jako energooszczędne źródło światła, jest ekonomiczną alternatywą dla dobrej starej żarówki. Lampy energooszczędne, szczególnie w trybie ciągłym, daja zauwaüalne efekty. Koszty energii, które można zaoszczędzić w ten sposób, z nawiązką rekompensują nieco wyższe koszty początkowe. Jednak opłacalne źródła światła, takie jak energooszczędne lampy, mają nie tylko zalety: Częste włączanie i wyłączanie szkodzi wydajności tej żarówki. Na początku większość energooszczędnych żarówek oddaje światło dopiero po krótkim czasie. I na koniec, usuwanie tego energooszczędnego źródła światła musi odbywać się na odpadach niebezpiecznych, ponieważ lampa energooszczędna zawiera niewielkie ilości rtęci.

Nowoczesność z żarówkami LED

Najnowsze osiągnięcia na rynku oświetleniowym to niewątpliwie małe diody LED - kryształy półprzewodników, które zaczynają świecić, gdy przechodzi prąd. Ich odkrycie ma ponad 100 lat, ale dopiero w ostatnich latach stały się prawdziwą alternatywą dla oświetlenia w ogólnej technologii oświetleniowej. Przede wszystkim żarówki LED zachwycają długowiecznością (od 20 000 do 50 000 godzin), ich bezobsługową pracą, energooszczędnością (mogą zaoszczędzić 90% energii w porównaniu do tradycyjnych lamp żarowych) i swobodą światła w zakresie UV / IR. Kompaktowość komponentów LED ma również decydujący wpływ na to, że mogą one służyć jako iluminatory w filigranowych i kompaktowych oprawach oświetleniowych.

Żarówki na Lampenwelt.de - oświecająca różnorodność we wszystkich formatach

W przeszłości temat żarówek był zasadniczo wyczerpany przy klasycznej żarówce. Dziś z drugiej strony istnieje niezmiernie szeroki wychlarz źródeł światła do wyboru.

Energooszczędne żarówki najlepiej pokazują niską wydajność w ciągłej eksploatacji. Żarówki z technologią halogenową zapewniają szczególnie intensywny i efektywny strumień świetlny. Żarówki LED są niezwykle trwałe i niezwykle ekonomiczne w użyciu. Lampy fluorescencyjne o różnych rozmiarach spełniają wszystkie wymagania przestrzenne.

Ponadto nadal istnieją bardzo specjalne żarówki, które są odporne na wysokie temperatury (na przykład w oświetleniu piekarnika) lub ze specjalnym gwintem (na przykład w modelu i obszarze hobby). Nawet codzienna żarówka posiada przeróżne formy, kolory i efekty.

Życzenia klientów doprowadziły do ciekawych innowacji w branży oświetleniowej. Na przykład, żarówki wyglądają jak halogeny na zewnątrz i są również odpowiednio zainstalowane, ale faktycznie działają z diodami LED, co oznacza, że zużywające dużo światła żarówki halogenowe można bez problemu przekształcić w ekonomiczną formę LED, bez utraty charakterystycznego wyglądu.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.