Kinkiety nowoczesne

Polecane produkty w tej kategorii

  Co jest tak bardzo awangardowe w


  nowoczesnych kinkietach?

  Słowo „nowoczesny” ma wiele znaczeń. Może dotyczyć zarówno stylu wyposażenia wnętrz, technologii oświetleniowej czy też filozofii życiowej! Może to stwierdzenie wydaje się nieco przesadzone, ale w przypadku kinkietów wszystko to jednak rzeczywiście łączy się ze sobą. Nowoczesny charakter nadaje lampie ściennej nie tylko jej wygląd, ale również zastosowana technologia oświetleniowa (albo przynajmniej kompatybilność z nowoczesną technologią oświetleniową).

  A każdy, kto stosuje taką technologię i wysokiej jakości, przyjazne środowisku produkty, ma również nowoczesne, proekologiczne nastawienie do życia. Każdy taki klient znajdzie dla siebie idealną nowoczesną lampę ścienną w naszym sklepie Lampy.pl!

  Jak stosować nowoczesne kinkiety w różnych pomieszczeniach?

  W salonie, łazience czy korytarzu – nowoczesne kinkiety prezentują się świetnie w każdym miejscu. Ale nie każda lampa ścienna pasuje do każdego pomieszczenia. Design nowoczesnej lampy ściennej musi pasować do wnętrza. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, wybór lampy ograniczają dodatkowo wymagania dotyczące stopnia ochrony.

  Ważna wskazówka: fachową instalację kinkietów zawsze należy zlecać wykwalifikowanemu elektrykowi!

  Nowoczesne kinkiety

  W salonie

  Nowe trendy oświetleniowe pojawiają się najczęściej najpierw w salonie. W końcu nie ma lepszego miejsca do prezentacji najmodniejszej, nowoczesnej lampy ściennej z drewna lub betonowego kinkietu.  

  Nowoczesne lampy ścienne służą jednak nie tylko do budowania prestiżu. Zapewniają oświetlenie obszarowe (w formie reflektora) lub wspomagają oświetlenie ogólne (w przypadku lamp emitujących światło pośrednie). Nowoczesne kinkiety wykorzystuje się również do uzyskania pięknej atmosfery świetlnej (np. za pomocą światła nadającego strukturę w przypadku lamp świecących w górę i w dół).

  Nowoczesne kinkiety

  W korytarzu i na klatce schodowej

  W korytarzu najczęściej nie ma zbyt wiele miejsca. Może nie jest aż tak wąski, że trzeba się przez niego przeciskać, jednak mocno wypukła lampa ścienna zupełnie się w tym przypadku nie sprawdzi!

  Właśnie dlatego w korytarzu stosuje się nowoczesne kinkiety z technologią LED i płaskim profilu. Takie lampy mogą wyglądać naprawdę elegancko – a nawet nieco futurystycznie. Ludzie są przyzwyczajeni do niezgrabnych żarówek tradycyjnych. Lampa, w której technologia oświetleniowa jest właściwie „niewidoczna”, wygląda naprawdę nowocześnie.

  Nowoczesne kinkiety

  W łazience

  Łazienka stwarza pewne ograniczenia w kwestii wyboru lamp ściennych. Nowoczesne kinkiety do łazienki można najczęściej znaleźć w kategorii oświetlenie lustra – mają zwykle zamknięty akrylowy klosz i chromowaną podstawę.

  Nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż otwarte źródło światła umieszczone w co prawda bardzo eleganckiej, ale jednak całkowicie niezabezpieczonej, nowoczesnej lampie ściennej zamontowanej w strefie zwiększonej wilgotności, stąd te ograniczenia. Elektryczność i woda to wyjątkowo niebezpieczna kombinacja, która stanowi zagrożenie dla życia! Stosowane w łazience lampy muszą posiadać odpowiednie stopnie ochrony, które pozwalają na ich montaż w różnych strefach ochronnych. Zaufany elektryk doskonale się w tym orientuje.

  Jaka technologia oświetleniowa sprawia, że lampy ścienne są nowoczesne?

  Zarówno nowoczesny wygląd jak również wysokiej jakości materiały, ale też nowoczesna technologia oświetleniowa sprawiają, iż wybrana lampa jest naprawdę nowoczesna. W tym miejscu nie da się więc pominąć technologii LED.

  W przypadku lamp LED technologię LED wykorzystuje się na dwa sposoby: może być zintegrowana na stałe lub występować w formie wymiennego źródła światła.

  Diody LED zintegrowane na stałe w kinkietach

  Technologii LED zintegrowanej na stałe nie da się wymienić. Nie ma też takiej potrzeby, ponieważ diody LED mają bardzo długą trwałość. Dzięki temu wymiana źródła światła staje się całkowicie zbędna. Kolejną istotną zaletą jest zintegrowana technologia LED, która pozwala na uzyskanie niezwykle zredukowanych form - na przykład całkowicie płaskich profili. Ta technologia oświetleniowa jest bardzo kompaktowa.

  Wymienne źródła światła LED do nowoczesnych kinkietach

  Prawdziwa atrakcja! Jeśli po znalezieniu przepięknej lampy ściennej okazuje się, że nie jest ona wyposażona w technologię LED, można ją doposażyć. To znaczy, że można po prostu wymienić źródło światła. Dokładnie tak samo, jak wymienia się każdą inną żarówkę. Wystarczy wykręcić starą lampę halogenową lub żarówkę energooszczędną i wkręcić żarówkę LED (z odpowiednim gwintem). W ten oto sposób w kilka chwil można przeobrazić ulubioną lampę ścienną w nowoczesny kinkiet z technologią LED.

  Nowoczesne kinkiety

  Dlaczego warto stosować diody LED w nowoczesnych kinkietach?

  Ponieważ ta technologia oświetleniowa...

  • oszczędza do 90% energii i kosztów w porównaniu do żarówki tradycyjnej
  • gwarantuje trwałość do 50 000 godzin, a tym samym zmniejsza ilość odpadów i jest bezobsługowa
  • zapewnia natychmiast 100% światła i nie wymaga czasu na rozruch
  • pozwala uzyskać doskonałe światło w salonie i pracowni
  • (umożliwia takie cuda techniki jak oświetlenie Smart Home)

  Czy nowoczesne lampy ścienne można ściemniać?

  Oświetlenie, które można ściemniać, to nowoczesne rozwiązanie. Technologia LED (najnowocześniejsza technologia stosowana w lampach ściennych) nie zawsze oferuje funkcję ściemniania!

  Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie lamp z najprostszą technologią ściemniania naszych czasów: EasyDim. Już sama nazwa wskazuje, że w tym przypadku ściemnianie jest dziecinnie proste.

  Dokładnie oznacza to, że

  Nowoczesne kinkiety
  • cała technologia ściemniania jest zintegrowana w źródle światła (jako osobna żarówka lub element diod LED wbudowanych na stałe).
  • Nie ma konieczności podłączania żadnych zewnętrznych ściemniaczy.
  • Do ściemniania nie jest również potrzebny przełącznik obrotowy ani inne urządzenia.
  • Wystarczy użyć zwykłego przełącznika światła i szybko włączyć, wyłączyć i ponownie włączyć światło.
  • Automatycznie rozpocznie się płynne ściemnianie światła.
  • Dwukrotne naciśnięcie przełącznika zatrzymuje proces ściemniania na takim poziomie jasności, który najlepiej odpowiada użytkownikowi.

  Jeśli to za mało, można zrobić kolejny krok – krok w kierunku oświetlenia Smart Home! Wystarczy wkręcić do nowoczesnej lampy ściennej żarówkę Smart Home, uruchomić aplikację oraz połączyć żarówki i lampy w sieć. Teraz można ściemniać światło i zmieniać jego barwę.

  I pozwolić się zaskoczyć tym, jak bardzo nowoczesne mogą być lampy ścienne (podobnie jak wszystkie inne lampy).

  Nawet w przypadku nowoczesnych lamp ściennych mogą pojawić się pytania. Nasz zespół doradców zawsze służy fachową poradą. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.