Lampy biurkowe LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy biurkowe LED to najlepszy wybór dla biur i domów

  Gdy w czasie pracy przy biurku pojawiają się bóle oczu i głowy, zazwyczaj ma to związek z brakiem odpowiedniego oświetlenia. Brzmi znajomo? Być może więc czas zastanowić się, która lampa biurkowa pozwoli ułatwić pracę. Nasza rada: warto zwrócić uwagę na szeroki wybór nowoczesnych lamp biurkowych LED.

  Ile watów ma lampa biurkowa LED?

  Zależy od lampy, a także od jakości technologii oświetleniowej. Chociaż ta ostatnia we wszystkich diodach LED jest taka sama, różnią się one skutecznością świetlną, a więc ilością lumenów emitowanych przy zużyciu danej ilości watów. Dobra lampa biurkowa LED może osiągnąć jasność 60-watowej żarówki, zużywając raptem 5-6 watów. Inne osiągają moc 40-watowej żarówki przy zużyciu 10 W. Bez wątpienia jednak wszystkie lampki biurkowe LED zapewniają oszczędność.

  Oczywiście trzeba też wiedzieć, jak jasno świeci taka lampa. Właśnie to mierzy się w lumenach.

  Ile lumenów powinna generować lampa biurkowa LED?

  Zaledwie 200 lumenów więcej może znacząco poprawić widoczność dokumentów, przynosząc ulgę przepracowanym, łzawiącym i piekącym oczom. Jeszcze większą różnicę zapewni 400-500 lumenów dodatkowej jasności.

  Lampki biurkowe LED, które generują 400 lub więcej lumenów, często można ściemniać. Pozwala to dostosować jasność do własnych potrzeb. Jest to ważne również wtedy, gdy jedna godzina pracy wieczorem przeradza się w całą noc. Wówczas, w każdym momencie lampę można ściemnnić i jasność dopasować do np. chwilowej przerwy w pracy.

  A przy okazji – nawet najlepsza lampa biurkowa nie zastąpi zdrowego snu!

  Informacje o lumenach znajdują się w serwisie Lampy.pl w punkcie „Strumień świetlny w lumenach”.

  Jak jasna jest więc lampka biurkowa LED?

  Jasność lampki biurkowej LED określają lumeny (nie zaś waty). Każdy, kto korzystał (lub nadal korzysta) ze starszych technologii oświetleniowych, takich jak żarówki tradycyjne, może dokonać obliczeń: moc żarówki pomnożona przez 10 daje w przybliżeniu wartość lumenów, którą powinna mieć żarówka LED. Emitująca 400 lumenów lampa LED odpowiada zatem żarówce o jasności 40 W, czyli właśnie takiej, jaka potrzebna jest do optymalnego oświetlenia dokumentów.

  Jakie inne właściwości mają lampki biurkowe LED?

  • Więcej przegubów pozwala na optymalne ukierunkowanie światła.
  • Regulacja barwy światła dla różnych wrażeń.
  • Ściemniacz dotykowy do regulacji jasności.
  • Port USB do ładowania smartfonów i innych urządzeń.
  • Indukcyjna strefa ładowania do telefonów komórkowych z technologią Qi.

  Informacje o funkcjach wybranego modelu znajdują się w szczegółach produktu.

  Gdzie ustawić lampę biurkową?

  Gdzie ustawić w takim razie nowo zakupioną lampkę biurkową LED? To bardzo proste – u osoby praworęcznej po lewej stronie, u leworęcznej po prawej. Tym sposobem można uniknąć cienia na dokumentach.

  Lampę biurkową powinno uzupełniać dobre oświetlenie ogólne, na przykład lampa sufitowa. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób zapobiega się dużym kontrastom pomiędzy oświetleniem biurka i pomieszczenia. Bez tego, oczy będą szybko się męczyć. A wtedy nie pomoże nawet najlepsza lampka biurkowa LED.

  Czy lampki biurkowe LED są dostępne tylko w nowoczesnym stylu?

  Co jeśli nowoczesne wzornictwo nie odpowiada indywidualnym preferencjom? Ale klasyczny styl lub kreatywny design tak? W przypadku lampek biurkowych LED słowo „nowoczesna” odnosi się wyłącznie do jakości i zalet technologii oświetleniowej.

  Wystarczy się dokładnie przyjrzećklasykom, takim jak lampa Tolomeo, która w 2017 roku obchodziła swoje 30. urodziny. Nawet w niej kryją się diody LED. Można je też włożyć do każdej lampy bankowej z oprawą E27. Wtedy w mgnieniu oka stanie się nowoczesna!

  led lampa biurkowa
  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.