LED

Przyjazne dla środowiska i oszczędne: Oświetlenie LED

Obecnie oszczędzanie energii jest bardziej popularnym tematem niż kiedykolwiek. Zagadnienie dotyczy każdego gospodarstwa domowego. Istnieje wiele sposobów oszczędności energii, jednym z nich jest instalacja oświetlenia LED

Oświetlenie LED – ograniczenie zużycia energii nawet do 90 %

Oświetlenie LED należy do najpopularniejszego oświetlenia ze względu na zaawansowaną technologię oświetleniową: dzięki diodom emitującym światło zwanym potocznie LED, które należą do IV generacji źródeł światła używanych przez człowieka. Podstawą świecenia jest zjawisko elektroluminescencji w krysztale półprzewodnikowym. Choć efekt elektroluminescencji został odkryty ponad 100 lat temu, dioda LED stosowana jest w oświetleniu wnętrz dopiero od 1997 roku. Zalety tego rozwiązania oświetleniowego jak również wiedza techniczna przyczyniły się do faktu, iż tradycyjna żarówka została tak szybko wymieniona na oświetlenie LED. Dzięki iluminacji LED można zaoszczędzić nawet do 90 procent energii w porównaniu z tradycyjną żarówką. Ponadto diody LED są bardziej trwałe: średnia żywotność szacowana jest od 20.000 do 50.000 godzin, nie zawierają rtęci oraz mają nieznaczny stopień promieniowania UV/IR dzięki czemu diody LED można wykorzystać przy oświetleniu cennych obrazów.

Oświetlenie LED: bogaty wybór produktów do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

Projektanci oświetlenia docenili potencjał LED tworząc od kilku lat wspaniałe lampy LED-owe z wykorzystaniem wielu diod LED. Jednym ze szczególnych zalet tego rozwiązania oświetleniowego jest kompaktowy format. Dzięki nowoczesnej technice oświetleniowej obecne lampy nie tylko dostarczają nam źródła światła, ale również są motywem dekoracyjnym. Za sprawą długiej żywotności, zarówno lampy LED  jak  i żarówki LED czy oświetlenie LED stanowi najlepszy materiał na iluminację towarzyszącą nam przez długie lata.

  • 540.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 500 zł
22 307 14 83

poniedziałek - czwartek
od 08:00 do 18:00

piątek
od 08:00 do 17:00

Otrzymaj 40 zł rabatu

i wiele innych korzyści!

40 zł RABATU

*Kod rabatowy do wykorzystania przy zakupie powyżej 300 zł. Kod może zostać wykorzystany tylko jednorazowo. Oferta nie łączy się z innymi promocjami, nie ma możliwości późniejszego odjęcia kwoty od rachunku. Oferta ważna do 31.12.2019.