Lampy stojące designerskie

Polecane produkty w tej kategorii

  Designerskie lampy stojące oferują więcej niż tylko światło

  Zajmują dużo miejsca – stoją w końcu na podłodze i często mają wysokość dorosłego człowieka lub nawet są wyższe. Mowa oczywiście o designerskich lampach stojących. Są nieodzownym elementem nowoczesnej, zorientowanej na wzornictwo koncepcji oświetleniowej i trudno sobie wyobrazić dzisiaj salon bez takiego rodzaju aranżacji światła. Nie stanowią też konkurencji dla lampy sufitowej, dlatego nie ma potrzeby z nich rezygnować. To bardzo proste: lampa sufitowa zapewnia oświetlenie ogólne, a lampa stojąca oświetleniestrefowe, które przyjemnie rozjaśnia konkretny obszar pomieszczenia – na przykład obok ulubionego fotela do czytania.

  Gdzie najlepiej ustawić designerską lampę podłogową?

  Najpopularniejszym miejscem dla designerskiej lampy podłogowej jest salon. Taka ozdoba sprawdza się doskonale jako źródło oświetlenia strefowego w przytulnym sercu mieszkania – na przykład obok sofy. Miejsce dla designerskiej lampy podłogowej można również znaleźć w innych pomieszczeniach, takich jak jadalnia czy sypialnia, a nawet korytarz – i w ten sposób znacznie poprawić ich wygląd.

  Designerskie lampy podlogowe
  Designerskie lampy stojace
  Designerskie lampy podlogowe

  W jakich kolorach dostępne są designerskie lampy stojące?

  Jeśli chodzi o wygląd, większość ludzi myśli najpierw o czerni lub bieli – czyli skromnie i mają rację. Wiele lamp designerskich ma taki właśnie dyskretny kolor. Jednak w przypadku lamp podłogowych projektanci lubią wykorzystywać również inne barwy. Fantazja i preferencje dotyczące aranżacji wnętrz nie są więc niczym ograniczone. A to dlatego, że w tej kategorii można znaleźć nawet bardzo kolorowe designerskie lampy stojące lub modele w bardzo charakterystycznych, intensywnych odcieniach.

  Designerskie lampy podlogowe
  Designerskie lampy stojace

  Z jakich materiałów wykonane są designerskie lampy stojące?

  W przypadku materiału również wszystko jest możliwe. Klasyczne materiały, takie jak drewno, metal, szkło i tworzywo sztuczne, czy też bardziej wyszukane, czyli len, bambus czy rattan. Ostatecznie każdy projektant ma swoje preferencje – podobnie jak każdy klient. Duże znaczenie ma również dotychczasowy wystrój mieszkania. Przecież nowa lampa powinna pasować do mebli, koloru ściani innych lamp.

  Czy designerskie lampy stojące działają w połączeniu z technologią LED?

  LED to teraźniejszość i przyszłość, dlatego również projektanci coraz częściej sięgają po technologię LED. Nawet jeśli niektórzy z nich, np. Ingo Maurer, zawsze będą hołdować w swoich świecących dziełach sztuki starym dobrym żarówkom tradycyjnym, dioda LED stała się już integralną częścią wzornictwa. Całkiem nowe możliwości projektowania pojawiają się chociażby dlatego, że diody LED pozwalają tworzyć dużo bardziej filigranowe rozwiązania - niż te z wykorzystaniem zwykłych żarówek tradycyjnych. Nowoczesna technologia LED – szczególnie zintegrowana na stałe – to gwarancja większej swobody w zakresie formy i wielkości.

  Czy dostępne są również designerskie lampy stojące z funkcją ściemniania?

  Oczywiście, na rynku dostępne są modeleze zwykłym ściemniaczem lub ściemniaczem dotykowym. Wystarczy wybrać filtr „zawiera ściemniacz” lub „ze ściemniaczem dotykowym” i w wynikach wyszukiwania pojawią się designerskie lampy podłogowe z pożądaną funkcją.

  Które marki oferują designerskie lampy podłogowe?

  Wybór markowych producentów designerskich lamp podłogowych jest naprawdę ogromny – z pewnością kapdy klient znajdzie w naszym sklepie swoją wymarzoną lampę. Wszystkie dostępne marki można znaleźć w kategorii marki.

  Popularne marki w kategorii lamp stojących: 

  Designerskie lampy stojace

  W razie wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniej designerskiej lampy stojącej prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.