Lampy sufitowe nowoczesne

Polecane produkty w tej kategorii

  Nowoczesne lampy sufitowe - trudno się bez nich obejść

  Bądźmy szczerzy: trudno sobie bez niej wyobrazić jakiekolwiek pomieszczenie. Nowoczesna lampa sufitowa pojawia się w większości salonów i zapewnia przyjemne oświetlenie ogólne. W jadalni musi się zmierzyć z ostrą konkurencją, jaką stanowią lampy wiszące i kinkiety, jednak w innych pomieszczeniach nic nie jest w stanie jej zagrozić. Nie oznacza to oczywiście, że nie współgra perfekcyjnie z innymi lampami. Na przykład z lampą podłogową, która stanowi oświetlenie obszarowe i umożliwia tworzenie pięknych wysp świetlnych oraz oświetleniem dekoracyjnym, które zapewnia w pomieszczeniu piękne akcenty.

  Lampy sufitowe nowoczesne

  W jaki sposób montuje się nowoczesne lampy sufitowe?

  Wszystko zależy od modelu.  Do każdej nowoczesnej lampy sufitowej dołączona jest praktyczna instrukcja montażu wraz ze schematem, na którym podane są wszystkie wymiary. Dla mniej aktywnych majsterkowiczów najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie elektryka.

  Czy lampy sufitowe można zamontować bez konieczności wiercenia otworów?

  Niestety, nie ma takiej możliwości – ze względu na siłę grawitacji. Przy montażu nowoczesnej lampy sufitowej nie da się uniknąć użycia wiertarki. Próba przyklejenia lampy do sufitu to również bardzo zły pomysł. Lampa jest zbyt ciężka, aby mogła się w ten sposób utrzymać przez dłuższy czas.

  Wskazówka: wraz z lampą dostarczane są zazwyczaj odpowiednie

  śruby i kołki rozporowe. W przypadku specjalnych wymagań trzeba jednak zastosować specjalne rozwiązania. Na przykład sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych wymagają zastosowania specjalnych śrub i kołków rozporowych. Takich, które pewnie utrzymają ciężar lampy.

  Jakie źródło światła sprawdzi się najlepiej w przypadku nowoczesnej lampy sufitowej? 

  Największą oszczędność energii zapewniają żarówki LED. Poza tym nowoczesna technologia LED oferuje również wiele innych korzyści. Argumenty przemawiające za technologią LED w skrócie są następujące:

  • oszczędność energii na poziomie 90% w porównaniu do żarówek tradycyjnych
  • oszczędność energii na poziomie 60% w porównaniu do lamp halogenowych
  • 50 razy dłuższa trwałość niż w przypadku starych dobrych żarówek tradycyjnych
  • nieszkodliwość dla środowiska – brak zawartości rtęci
  • trwałość – brak żarnika, który mógłby się przepalić
  • długa żywotność do 50 000 godzin
  • od razu po włączeniu 100% maksymalnego strumienia świetlnego

  Do jakich pomieszczeń nadają się nowoczesne lampy sufitowe? 

  W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. W salonie, sypialni, kuchni, jadalni, łazience, pokoju dziecięcym czy w korytarzu – nowoczesna lampa sufitowa zapewnia optymalne oświetlenie ogólne w każdym pomieszczeniu.

  Lampy sufitowe nowoczesne
  Lampy sufitowe nowoczesne
  Lampy sufitowe nowoczesne

  Wskazówka: w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia i łazienka, trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczy: tutaj wymagany jest stopień ochrony IP, który zabezpiecza lampę przed wilgocią. To jednak nie wszystko. Łazienka jest podzielona na różne strefy (strefy ochronne). Tam, gdzie może być bardzo mokro, konieczne jest zastosowanie wyższego stopnia ochrony. Właśnie dlatego wybór lamp do tych pomieszczeń oraz ich instalację należy powierzyć elektrykowi.

  Zestawienie różnych stopni ochrony IP oraz ich znaczenie można znaleźć poniżej:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem

  Z jakich materiałów wykonane są nowoczesne lampy sufitowe?

  To bardzo rozległa dziedzina. Ale również powód do radości – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Aby przejrzeć całą paletę oferowanych materiałów, wystarczy użyć w sklepie filtra „Materiał”. Wybór jest ogromny – począwszy od szkła, bambusa i betonu, poprzez stal szlachetną, gips i drewno, aż po ceramikę, miedź, papier i wiele innych materiałów.

  Nowoczesne plafony ze specjalnymi funkcjami:
  Czasem liczy się nie tylko światło i modne wzornictwo, ale również funkcje dodatkowe, które sprawiają, że nowoczesny plafon jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Wystarczy spojrzeć na poniższe zestawienie i umieścić najbardziej interesujące punkty bezpośrednio na swojej osobistej liście kontrolnej sporządzonej na potrzeby zakupu lampy.

  Lampy sufitowe nowoczesne
  • … z pilotem i zmianą barw RGB
   Pilot stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, kiedy można włączać i wyłączać oraz ściemniać lampę bez konieczności wstawania z kanapy. Albo nawet zmieniać barwę światła – najlepiej w zakresie od ciepłej bieli do białego światła dziennego. Tryby kolorowego oświetlenia – fajnie jest eksperymentować z funkcją multicolor. 
  • … ze ściemniaczem
   ü  Jako niezawodne źródło oświetlenia ogólnego nowoczesna lampa sufitowa zapewni jasne światło podczas odkurzania, a po przyciemnieniu stanie się towarzyszem przytulnego wieczoru. Wystarczy tylko zaznaczyć opcję „tak” w sklepowym filtrze „Możliwość ściemniania”. W ten sposób nowoczesna lampa sufitowa zapewni wieczorem przyjemne, przytłumione światło.
   Wskazówka: lampę można ściemniać za pomocą zamontowanego ściemniacza lub żarówek Easydim i przełącznika ściennego. 
  • … z funkcjami Smart Home
   Nowoczesny plafon można również zintegrować z istniejącym systemem Smart Home. Wystarczy wyszukać w sekcji „Smart Home„ lampę sufitową lub źródło światła, które przystosuje obecną lampę do aktualnego standardu Smart Home
  Lampy sufitowe nowoczesne

  W razie wątpliwości dotyczących wyboru nowoczesnej lampy sufitowej prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 30-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  40 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 300 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.