Świetlówki

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Position
Cena
Średnica (cm)
Średnia żywotność (h)
Oddawanie barw (Ra)
Zużycie energii w kWh/1000 h
Strumień świetlny (w lumenach)
Pobór mocy (W)
Całościowy strumień świetlny (w lumenach)
Rodzaj gwintu
Producent
161 artykułów
Filtr
74,90 zł
RRP 79,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
124,90 zł
RRP 134,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
9,90 zł
74,90 zł
RRP 79,90 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
14,90 zł
14,90 zł

Świetlówki i jarzeniówki

Oświetlanie dużych powierzchni w warsztacie, łazience i biurze

Czym są świetlówki?

Świetlówki (a nie, jak zwykło się mówić, w „neonówki”) są wypełnione gazem szlachetnym i niewielką ilością rtęci. Światło powstaje w procesie wyładowania gazowego, w którym elektrony przemierzają szklaną rurkę i wchodzą w reakcję z luminoforem. Jarzeniówki charakteryzują się dobrą skutecznością świetlną, dużą trwałością i dobrym oddawaniem barw.

Świetlówki pracują zawsze w połączeniu ze statecznikiem (najczęściej statecznikiem elektronicznym). Zapewnia on np. brak migotania przy uruchamianiu, brak migania podczas pracy i możliwość ściemniania.

Świetlówka

Gdzie stosuje się świetlówki?

Jarzeniówki stosuje się obecnie przede wszystkim do oświetlania przestrzeni użytkowych. Ze względu na szeroką emisję światła, efektywność i trwałość takie źródła światła nadają się np. do oświetlania piwnic, warsztatów, garaży czy pralni. Świetlówki nadal wykorzystuje się do oświetlania luster, jednak podobnie jak w przypadku różnych lamp do wnętrz i lamp zewnętrznych są coraz częściej zastępowane przez żarówki LED.

W sektorze komercyjnym jarzeniówki nadal znajdują zastosowanie przy oświetlaniu biur, pomieszczeń handlowych, hal przemysłowych i targowych oraz zadaszonych parkingów.

Jarzeniówka
Świetlówka
Jarzeniówka

Trzy zastosowania świetlówek.

Jakie trzonki są dostępne dla jarzeniówek?

Ze względu na szeroki zakres zastosowań w sektorze prywatnym i komercyjnym świetlówki mają różne długości i charakteryzują się różnym poborem mocy. Ponadto różnią się w zakresie średnicy rurki i odległości pomiędzy pinami, które są zakodowane w oznaczeniu oprawy lub trzonka. Najbardziej popularnymi źródłami światła są świetlówki T5 / G5 oraz T8 / G13.

Podczas wymiany należy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność. Fachową radą służy nasz Dział Obsługi Klienta, pytania można kierować przy użyciu formularza kontaktowego. Dla wszystkich dostępnych w sklepie lamp funkcjonujących z jarzeniówkami wskazujemy odpowiednie zamienniki, w tym alternatywne źródła światła LED.

Świetlówka
Świetlówka

Czy dla świetlówek dostępne są zamienniki LED?

Dla niemal każdej jarzeniówki dostępne są odpowiednie, wysokiej jakości zamienniki LED. Oferują one wyższą efektywność energetyczną, dłuższą trwałość i nadają się do niemal wszystkich zastosowań. Również w tym przypadku należy sprawdzić kompatybilność w zakresie trzonka, długości, jasności (lumeny), oddawania barw (Ra) oraz barwy światła (kelwiny).

Nasz zespół doradców chętnie pomoże przy wyborze odpowiedniego źródła światła, pytania należy kierować przy poprzez formularz kontaktowy.

Jarzeniówka

Jakie specjalne formy świetlówek są dostępne?

Zanim na rynku pojawiły się modele LED – które mogą przyjmować dowolne kształty i okazały się najbardziej elastyczne ze wszystkich źródeł światła, jako specjalne źródła światła wykorzystywano również świetlówki. Znane przykłady to okrągłe lampy kuchenne czy lampy z lupą, w przypadku których źródła światła otaczają umieszczoną centralnie lupę, aby zapewnić bezcieniowe światło. Stosuje się tutaj świetlówki kołowe o różnych średnicach. Jarzeniówki w takiej formie są obecnie rzadkością.

Świetlówka

Takie lampy z lupą wykorzystują specjalne, wygięte świetlówki z trzonkiem G10q.

Jarzeniówka

Świetlówki kołowe z trzonkiem G10q, o średnicy około 22 cm.

Aby uzyskać fachowe porady na temat świetlówek, ich długości, trzonków i zamienników LED lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.

Pokaż więcej Ukryj

Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2023 Lampenwelt GmbH