Infolinia czynna: poniedziałek - czwartek od 08:00 do 18:00 piątek od 08:00 do 17:00.
Świetlówki (a nie, jak zwykło się mówić, w „neonówki”) są wypełnione gazem szlachetnym i niewielką ilością rtęci. Światło powstaje w procesie wyładowania gazowego, w którym elektrony przemierzają szklaną rurkę i wchodzą w reakcję z luminoforem. Jarzeniówki charakteryzują się dobrą skutecznością świetlną, dużą trwałością i dobrym oddawaniem barw.
Świetlówki pracują zawsze w połączeniu ze statecznikiem (najczęściej statecznikiem elektronicznym). Zapewnia on np. brak migotania przy uruchamianiu, brak migania podczas pracy i możliwość ściemniania.
Jarzeniówki stosuje się obecnie przede wszystkim do oświetlania przestrzeni użytkowych. Ze względu na szeroką emisję światła, efektywność i trwałość takie źródła światła nadają się np. do oświetlania piwnic, warsztatów, garaży czy pralni. Świetlówki nadal wykorzystuje się do oświetlania luster, jednak podobnie jak w przypadku różnych lamp do wnętrz i lamp zewnętrznych są coraz częściej zastępowane przez żarówki LED.
W sektorze komercyjnym jarzeniówki nadal znajdują zastosowanie przy oświetlaniu biur, pomieszczeń handlowych, hal przemysłowych i targowych oraz zadaszonych parkingów.
Trzy zastosowania świetlówek.
Ze względu na szeroki zakres zastosowań w sektorze prywatnym i komercyjnym świetlówki mają różne długości i charakteryzują się różnym poborem mocy. Ponadto różnią się w zakresie średnicy rurki i odległości pomiędzy pinami, które są zakodowane w oznaczeniu oprawy lub trzonka. Najbardziej popularnymi źródłami światła są świetlówki T5 / G5 oraz T8 / G13.
Podczas wymiany należy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność. Fachową radą służy nasz Dział Obsługi Klienta, pytania można kierować przy użyciu formularza kontaktowego. Dla wszystkich dostępnych w sklepie lamp funkcjonujących z jarzeniówkami wskazujemy odpowiednie zamienniki, w tym alternatywne źródła światła LED.
Dla niemal każdej jarzeniówki dostępne są odpowiednie, wysokiej jakości zamienniki LED. Oferują one wyższą efektywność energetyczną, dłuższą trwałość i nadają się do niemal wszystkich zastosowań. Również w tym przypadku należy sprawdzić kompatybilność w zakresie trzonka, długości, jasności (lumeny), oddawania barw (Ra) oraz barwy światła (kelwiny).
Nasz zespół doradców chętnie pomoże przy wyborze odpowiedniego źródła światła, pytania należy kierować przy poprzez formularz kontaktowy.
Zanim na rynku pojawiły się modele LED – które mogą przyjmować dowolne kształty i okazały się najbardziej elastyczne ze wszystkich źródeł światła, jako specjalne źródła światła wykorzystywano również świetlówki. Znane przykłady to okrągłe lampy kuchenne czy lampy z lupą, w przypadku których źródła światła otaczają umieszczoną centralnie lupę, aby zapewnić bezcieniowe światło. Stosuje się tutaj świetlówki kołowe o różnych średnicach. Jarzeniówki w takiej formie są obecnie rzadkością.
Takie lampy z lupą wykorzystują specjalne, wygięte świetlówki z trzonkiem G10q.
Świetlówki kołowe z trzonkiem G10q, o średnicy około 22 cm.
Aby uzyskać fachowe porady na temat świetlówek, ich długości, trzonków i zamienników LED lub innych zagadnień związanych z oświetleniem, prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców za pomocą formularza kontaktowego.
Przekreślone ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.