Tylko

11% RABATU od 499 zł & 14% RABATU od 799 zł

GORĄCE RABATY | Nawet do -65%

Kinkiety designerskie

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Kolor
Styl
Pomieszczenie
Materiał
Cena
Możliwość ściemniania
Producent
Przełącznik
LED
Rodzaj gwintu
Kształt
Regulator wysokości
Czujnik ruchu
Pilot
Klasa ochronności
Zasilanie bateriami
Made in Germany
Ilość żarówek
Żarówki w zestawie
Wbudowane LED
Barwa światła
Szerokość (cm)
Występ / głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Jednostka mocy
2114 artykułów
Filtr
920,04 zł
3 335,51 zł
RRP - 10%
RRP 3 706,53 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
1 205,52 zł
1 575,67 zł
RRP - 10%
RRP 1 750,94 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
2 049,00 zł
1 599,00 zł
RRP - 11%
RRP 1 796,42 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
3 335,51 zł
RRP - 10%
RRP 3 706,53 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
1 999,00 zł
189,00 zł
8 471,79 zł
RRP - 10%
RRP 9 414,15 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
1 428,76 zł
5 821,31 zł
4 972,57 zł
RRP - 10%
RRP 5 525,69 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
6 977,97 zł
RRP - 10%
RRP 7 754,16 zł
RRP to rekomendowana przez producenta cena detaliczna produktu.
Strona

Kinkiety designerskie:

zapomniane przez klasyków, kreatywne w dostarczaniu światła

Wybór designerskich kinkietów jest ogromny, dlatego należy mieć oczy szeroko otwarte! Nigdy nie było tak wielkiego wyboru różnorodnych designów lamp ściennych jak dziś. Oczywiście, bierze się to po części także z tego, że w chwili obecnej można spojrzeć wstecz na niezwykle bogatą historię designu, co sprawia, że na przykład wiele klasyków jest współcześnie tak samo docenianych, jak sto lat temu. Takim przedmiotem jest na przykład jedna z lamp stołowych Wagenfeld firmy Tecnolumen.

Różnorodność możliwa jest także dzięki stale rozwijającej się technologii oświetleniowej, którą wykorzystują designerzy. Nie chodzi tu bynajmniej o spiralę energooszczędną, mogącą stanowić część designu. Trzeba bowiem spojrzeć nieco dalej – na diody LED.

Warto się dowiedzieć, dlaczego designerzy tak sobie upodobali właśnie tę technologię. Trzeba poznać style i odkryć prawdziwe klasyki wśród lamp. Wszystko to możliwe jest w Lampy.pl.

Dlaczego istnieje tak wiele designerskich kinkietów z diodami LED?

designerskie kinkiety

Do momentu pojawienia się technologii LED praca projektanta opraw oświetleniowych była nieco ograniczona. „Wcześniej byliśmy przywiązani do żarówki żarnikowej i wszystkie aranżacje musieliśmy konstruować właśnie pod nią” – wyjaśnia  Gigi Ranica, założyciel i designer firmy Knikerboker, udzielając w wywiadu dla Lampy.pl. „Teraz konstruuje się lampy, a potem montuje się w nich diody LED”.

Technologia oświetleniowa z punktu widzenia konsumenta ma niewątpliwie swe zalety, takie jak znaczna oszczędność energii, długa żywotność i piękne światło.

Kompaktowość technologii oświetleniowej, związana z zastosowaniem diod LED, dała niezwykłą swobodę projektowania. Designerzy mają zatem spore pole do popisu – w temacie tworzenia projektów lamp. Każdy projektant może stworzyć dokładnie taki kinkiet, jaką sobie wymarzył. Technologia oświetleniowa LED wtapia się w każdy design, tak że jest wręcz niewidzialna. Oczywiście, nie wpływa to na jasność światła. Dzieje się tak jednak tylko w przypadku dużych szklanych żarówek, które można zobaczyć w takich czy też innych lampach.

Design, w którym wykorzystano diody LED, jest nie tylko „dużo prostszy” – jak mówi Gigi Ranica – lecz także stylowy, nowoczesny, a czasem wręcz futurystyczny, czyli dokładnie taki, o jakim marzą designerzy.

Jaka designerska lampa ścienna pasuje do danego pomieszczenia?

designerskie kinkiety

Sypialnia

Designerskie lampy ścienne wyglądają bardzo reprezentacyjnie. Fakt, sypialnia jest dostępna tylko dla domowników, jednak jest to idealne miejsce do odprężenia się i wypoczynku, warto więc zadbać by w niej pojawiła się również odrobina luksusu.

We wnętrzu miłośnika designu nie znajdzie się tradycyjnych lamp sufitowych czy lampek nocnych oświetlających sypialnię, lecz orientalne wymarzone oświetlenie marki By Rydéns bądź nowoczesne designerskie lampy ścienne Fontana Arte.

Salon

Salon to miejsce spotkań, synonim prestiżu właściciela, to właśnie w salonie przyjmujemy gości. Zatem warto, by w pokoju dziennym zagościł przykuwacz wzroku w formie designerskiej lampy ściennej. Uznaniem mogą się poszczycić projekty takich twórców, jak Northern, Ingo Maurer czy też Swarovski.

Dzięki designerskim lampom można w przytulnej atmosferze spokojnie usiąść na skórzanej sofie czy też w wygodnym fotelu i zatopić się w lekturze. Nie można zapomnieć, iż do każdej czynności potrzebne jest dobre światło rozjaśniające pomieszczenie, które powinno być dopasowane do wykonywanej czynności.

Dlatego też najlepiej byłoby zaopatrzyć się w ściemnianą lampę ścienną. Kto chce zaoszczędzić sobie kłopotów z instalacją ściemniaczy zewnętrznych, powinien się przyjrzeć nowoczesnym lampom Easydim, które można ściemniać zwykłym przełącznikiem ściennym. Tu bowiem technologia odpowiedzialna za ściemnianie w całości znajduje się wewnątrz lampy. Jest to też jedna z postaci nowoczesnego designu!

esignerskie lampy scienne
designerskie lampy scienne

Przedpokój/korytarz

Stylowy wygląd i nowoczesna technologia – takie połączenie jest wprost idealne do przedpokoju, prawda? Można je uzyskać, nabywając designerskie lampy ścienne, do których da się podłączyć czujnik ruchu. Takie lampy z powodzeniem oświetlą na przykład schody, gdy ktoś się będzie po nich przemieszczał. Światło nie włączy się natomiast, gdy nie zostanie odnotowana ruch.

Czemu służą takie lampy? To bardzo proste: Zapewniają one bezpieczeństwo (mało kto przecież zawsze korzysta z włącznika światła, gdy tylko na moment chce wejść w ciemności po schodach). Ponadto przyczyniają się do oszczędzania energii i zmniejszają zużycie żarówek.

Przydatna porada: zarówno w designerskich lampach ściennych, w lampach z czujnikiem ruchu jak i innych lampach powinna być zamontowana żarówka LED, która zapewnia natychmiast 100% jasności.

Łazienka

Łazienka zawsze sprawia designerom pewną trudność. Wymogi stawiane lampom łazienkowym są już dość rygorystyczne i obejmują zapewnienie ochrony przed wnikaniem wilgoci i ciał obcych.

Dlatego też design tych lamp jest zupełnie inny niż w przypadku pozostałych produktów: samo światło stanowi tu już element designu. Dzieje się tak na przykład w przypadku taśm LED, które efektownie oświetlają lustro barwnym światłem. Żarówki smart home natomiast w mgnieniu oka z elementów zapewniających praktyczne oświetlenie podczas wykonywania makijażu czy golenia mogą zmienić się w źródła subtelnego fioletowego światła. Takie światło delikatnie miga, co pozwala odprężyć się w trakcie kąpieli.

designerskie lampy scienne

Jakie trendy reprezentują designerskie kinkiety?

Trzeba sobie wyobrazić, że jest się projektantem lamp. Będąc w tej roli, można w pełni zrealizować swe marzenia i stworzyć designerski kinkiet wprost ze swoich snów. Czy wówczas można skoncentrować się na jednym kierunku stylistycznym? Z całą pewnością nie. Z reguły nie robią tego także firmy designerskie. Nawet firma taka jak Masiero łączy różne style. W tym przypadku jest to połączenie stylu klasycznego i nowoczesnego: „ Klasyczny nieco bardziej nowoczesny, nowoczesny nieco bardziej klasyczny” – mówi Enrico Maria Masiero w wywiadzie dla Lampy.pl. Swoboda twórcza designerów sięga jednak dziś znacznie dalej. I to nie tylko dzięki diodom LED.

Nie jest łatwo stworzyć kreatywny naświetlacz, który przyciągnie wszystkie spojrzenia. Można spróbować zaklasyfikować ten styl jako design włoski, łączący w sobie ekstrawagancję, klasykę oraz tradycję rzemieślniczą obecną przy wytwarzaniu produktów. Sam designer jednak tworzy przedmiot inaczej za każdym razem, raz dominuje tu więc złoto, raz biel, raz całość wygląda zabawnie, innym razem – nowocześnie.

Design nordycki z kolei jest nie mniej eksperymentalny, wygląda jednak bardziej naturalnie, by nie rzecz – przyziemnie. Dominuje w nim drewno i funkcjonalność. Myli się ten, kto sądzi, że brak tu kreatywności!

Designerskie kinkiety cechują się nieskończoną i różnorodnością stylistyczną. Tu kreatywność nie ma granic. Piękne jest też to, że i wybór jest wprost nieograniczony!

designerskie lampy scienne
designerskie lampy scienne
designerskie kinkiety

Jakie klasyki designu i jakie firmy designerskie istnieją na rynku?

Rzecz jasna, przez dziesiątki lat niektóre rodzaje designerskie cieszyły się lepszym statusem przez co zasłużyły na miano klasyków! Niektóre lampy cieszą się takim samym powodzeniem co roku, już od momentu ich powstania. Przykładem niech będzie Tolomeo firmy Artemide. Inne są po pewnym czasie szczególnie pożądane, ponieważ wartości reprezentowane pierwotnie przez daną oprawę są dziś ponownie popularne i uchodzą za nowoczesne. Należą do nich na przykład oprawy Bauhaus, takie jak lampa stołowa Wagenfeld. Z dalekiej północy z kolei pochodzą inne klasyki, na przykład znanej na całym świecie firmy Louis Poulsen. Niektóre klasyki w momencie swego powstania stworzyły nawet zupełnie nową kategorię lamp – na przykład Arco firmy FLOS z 1962 roku. Firmy takie jak KARE co roku wprowadzają na rynek nowe, fascynujące kreacje oświetleniowe, które szybko zyskują status nowoczesnych klasyków.

Lampy designerskie na ścianę, na sufit lub do gniazda wtykowego: tu dostępne są kreatywne aranżacje, które ciągle zaskakujące swą nowością!

designerskie lampy scienne
esignerskie kinkiety
designerskie lampy scienne
Pokaż więcej Ukryj