Tylko

10% RABATU od 479 zł & 13% RABATU od 699 zł prawie na wszystko

Nawet do -60% na wszystkie kategorie

Lampy stołowe witrażowe - Tiffany

Filtry i sortowanie
Filtry i sortowanie 0
Sortowanie Pozycja
Kolor
Styl
Materiał
Pomieszczenie
Cena
Producent
Rodzaj gwintu
Żarówki w zestawie
Przełącznik
Możliwość ściemniania
Wbudowane LED
Pilot
Ilość żarówek
Kształt
Wysokość (cm)
Szerokość (cm)
Średnica (cm)
Czujnik ruchu
Jednostka mocy
Regulator wysokości
Zasilanie bateriami
132 artykułów
Filtr
1 399,00 zł
374,00 zł
734,00 zł
684,00 zł
2 199,00 zł
1 849,00 zł
Strona

Lampy stołowe witrażowe Tiffany, to świecące działa sztuki

Fantazyjne motywy i okazałe kolory, tak można opisać wyróżniające cechy lamp stołowych witrażowych Tiffany. To świecące działa sztuki. Lampy stołowe witrażowe Tiffany zawdzięczają swoją nazwę wynalazcy tej specjalnej techniki wytwarzania, dzięki której każda lampa Tiffany jest czymś zupełnie szczególnym: Louisowi Comfort Tiffany. Tiffany należał do najbardziej znanych amerykańskich przedstawicieli stylu secesyjnego. Lampy stołowe witrażowe Tiffany są wykonane z wielu pojedynczych iryzowanych kolorowych kawałków szkła witrażowego, które są połączone cyną lutowniczą. W ten sposób powstają trójwymiarowe motywy, które są charakterystyczne dla tych lamp. Żaden inny rodzaj oświetlenia nie zyskał takiego uznania jak lampy stołowe witrażowe Tiffany.

Odkrycie „Tiffany Favrile Glass“

Pod koniec XIX. wieku udało się Louisowi Comfort Tiffany wytworzyć szczególny gatunek szkła „Tiffany Favrile Glass. To szkło stanowi do dziś podstawę każdej lampy witrażowej Tiffany – i tym samym także każdej lampy stołowej witrażowej Tiffany. Klosze tych lamp składają się się z wielu kawałków szkła, które się ze sobą lutuje. Dzięki temu lampy stołowe witrażowe Tiffany stają się jedynymi w swoim rodzaju klejnotami. Są one w posiadaniu licznych ich wielbicieli na całym świecie i nierzadko mają wartość kolekcjonerską.

Uniwersalne i dekoracyjne: Lampy stołowe witrażowe Tiffany

Lampy stołowe witrażowe Tiffany mają jak zasadniczo wszystkie lampy stołowe tę zaletę, że można je dowolnie umieszczać - umożliwiają grę kolorami w różnych miejscach. Lampy stołowe witrażowe Tiffany mogą na przykład znaleźć swoje miejsce w sypialni na stoliku nocnym. Stanowią także ulubione akcesoria wyposażenia wnętrz umieszczane przy wejściu lub też w przedpokoju. Kolorowe klosze lamp stołowych witrażowych Tiffany zapewniają przytulne akcenty świetlne. Mogą również być perfekcyjnym uzupełnieniem lamp stojących, ściennych i stołowych w salonie. Właśnie w salonie przydają się różne nastroje wywoływane światłem. Można to zrealizować dzięki wyposażonym w ściemniacz lampom stołowym witrażowym Tiffany.

Pokaż więcej Ukryj

Ceny RRP (Recommended Retail Price) odpowiadają sugerowanym przez producenta cenom detalicznym produktu.
Ceny zawierają 23 % podatku VAT. Do ceny należy doliczyć koszty dostawy.

© 2024 Lampenwelt GmbH