Kinkiety styl dworkowy/rustykalny

Polecane produkty w tej kategorii

  Kinkiety w stylu rustykalnym – lampy ścienne retro mile widziane również w wielkim mieście

  Już od dawna gości w nowoczesnych mieszkaniach miejskich - mowa oczywiście o stylu rustykalnym. I nie chodzi tu o staroświecki styl wiejskiej chaty sprzed lat, tylko o nowoczesną wersję stylu country. Stylu pełnego nowoczesnych elementów skandynawskich, którego nie trzeba się wstydzić w wielkim mieście. Wskazówka na start w nowy styl: kinkiety są montowane w widocznym miejscu, na wysokości oczu. Nie może ich więc zabraknąć w mieszkaniu urządzanym w przytulnym stylu rustykalnym.

  Co wyróżnia styl rustykalny?

  Przytulność i przywiązanie do natury to cechy charakterystyczne dla nowoczesnego stylu rustykalnego – wyraźne struktury i modne dodatki dodają mu atrakcyjności. W nowoczesnym stylu rustykalnym nie może zabraknąć takich materiałów jak lite drewno, ceramika, szkło czy żelazo. Wystarczy znaleźć odpowiednią inspirację.

  Kinkiety retro dworkowe
  Kinkiety retro dworkowe
  Kinkiety retro dworkowe

  Na jakiej wysokości powinien wisieć kinkiet?

  Przede wszystkim należy unikać sytuacji, w której źródło światła świeci prosto w oczy i oślepia. Dobrym rozwiązaniem są więc kinkiety z wylotem światła skierowanym w górę lub w dół. Po ich zamontowaniu w górnej części ściany – a więc na wysokości oczu obserwatora – widzi się lampę, a nie żarówkę. W ten sposób powstaje przyjemne, pośrednie światło, które doskonale pasuje do przytulnego stylu retro.

  Przydatna informacja: dostępne są również kinkiety, które nie oślepiają – niezależnie od tego, z jakiej perspektywy się na nie patrzy. Mają one na przykład satynowany klosz. Osłania on źródło światła w taki sposób, że uniemożliwia oślepianie – i prawie wcale nie ogranicza jasności.

  W jaki sposób instaluje się lampę ścienną?

  Przede wszystkim nie powinna oślepiać. W związku z tym lampę ścienną należy montować w taki sposób, aby żarówka nie była widoczna bezpośrednio ani od dołu, ani od góry. Najlepiej zawiesić ją około 5 cm powyżej wysokości oczu – to wyeliminuje możliwość oślepiania. Najczęściej spotykane wysokości montażowe mieszczą się w przedziale od 1,70 m do 1,80 m.

  Podczas montażu należy przestrzegać zaleceń i uwag dotyczących bezpieczeństwa zawartych w odpowiedniej instrukcji obsługi. Najlepiej zlecić fachową instalację wykwalifikowanemu elektrykowi – przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkownika.

  Czy modne są również białe kinkiety w stylu rustykalnym?

  Wiejski dom i kolor bieli to doskonałe zestawienie. Oczywistym materiałem przy takiej kombinacji jest ceramika. Wyjątkowo dobrze pasuje do uroczej wiejskiej kuchni. Równie atrakcyjnie prezentuje się także w salonie czy jadalni – szczególnie w odważnej kombinacji z elementami vintage ze starego drewna. Nieodłącznym dodatkiem do białego domu country jest alabastrowe szkło. To kolejny jasny odcień, który można świetnie wkomponować w romantyczny styl rustykalny.

  Kinkiety retro dworkowe
  Kinkiety retro dworkowe
  Kinkiety retro dworkowe

  Czy kinkiety w stylu rustykalnym dostępne są również z przełącznikiem?

  Włączanie lampy za pomocą przełącznika pociąganego lub przełącznika dźwigniowego – to żaden problem. Wystarczy zaznaczyć w sklepowym filtrze „Przełącznik” opcję „tak” i sprawdzić wyniki.

  Czy dostępne są lampy ścienne w stylu rustykalnym wykonane z kutego żelaza?

  Wiejski dom kojarzy się z rustykalną, zabytkową bronią. Od razu przychodzą też na myśl lampy ścienne z kutego żelaza. Aby wyszukać właśnie takie lampy, wystarczy wpisać hasło „z kutego żelaza” do naszej wyszukiwarki. Wyświetlone wyniki na pewno dostarczą wielu inspiracji. Są naprawdę piękne lampy ścienne, które idealnie pasują do nowoczesnego, miejskiego mieszkania w stylu rustykalnym – i oczywiście również do prawdziwego wiejskiego domu w stylu country. 

  Kinkiety retro dworkowe

  Czy dostępne są również pochodnie ścienne w stylu rustykalnym?

  Pochodnie ścienne łatwo sobie wyobrazić w zamkach i warowniach, ale wyglądają świetnie również w uroczych mieszkaniach urządzonych w stylu dworkowym. Mimo smukłej formy nadają pomieszczeniom rustykalny charakter i stanowią świecącą atrakcję wizualną na ścianie. Wystarczy wpisać hasło pochodnia ścienna do wyszukiwarki w sklepie internetowym i przejrzeć listę wyników.

  W przypadku dalszych pytań dotyczących nowoczesnego stylu rustykalnego i jego cech prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub użyć formularza kontaktowego – gwarantujemy szybką odpowiedź.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.