Kinkiety zewnętrzne LED

Polecane produkty w tej kategorii

  Dom w najlepszym świetle – kinkiety zewnętrzne LED

  Ma je niemal każdy. Zapewniają oświetlenie wokół domu, a tym samym gwarantują bezpieczeństwo i komfort. Mowa oczywiście o kinkietach zewnętrznych LED. Jest wiele ścian, które można, a nawet trzeba wyposażyć w takie lampy – właściwie dotyczy to całej elewacji domu. Zestawienie newralgicznych miejsc:

  • ściana przy drzwiach wejściowych
  • ściana przy tarasie
  • ściana przy balkonie
  • ściana przy schodach do piwnicy

  Jakie specjalne właściwości powinna mieć lampa zewnętrzna ścienna LED? Najlepiej sięgnąć po kartkę i ołówek i sporządzić indywidualną listę życzeń.

  Jakie korzyści daje czujnik ruchu?

  Lampy z czujnikiem ruchu zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale poprawiają również komfort naszego codziennego życia, korzyści jest wiele. Podstawowym zadaniem czujnika ruchu jest dostarczenie światła, gdy jest ono potrzebne, jednak to nie wszystko. Poniższy przegląd prezentuje dodatkowe zalety:

  • włączanie się światła, gdy jest ono potrzebne pozwala zaoszczędzić zużycie prądu, a za tym oczywiście kryje się również oszczędność finansowa.
  • wykorzystanie stałego oświetlenia w ogrodzie należy do przeszłości – to taki nasz mały wkład w walkę z zanieczyszczeniem świetlnym.
  • włączenie się światła po odnotowaniu ruchu jest szczególnie komfortowe przed wejściem do domu, kiedy to w ciemności nie musimy szukać klucza od domu.
  • użytkownik ma wpływ na czas świecenia - wystarczy odpowiednio ustawić czujnik ruchu.
  • włamywacze nie lubią światła – szczególnie, jeśli włącza się niespodziewanie.

  Do czego potrzebny jest czujnik zmierzchu?

  Czujnik ruchu sprawia, że światło włącza się, kiedy ktoś przechodzi w pobliżu lampy, w nocy stanowi to optymalne rozwiązanie, jednak w ciągu dnia jest to zbędne. Czujnik zmierzchu stosuje się właśnie po to, aby wyeliminować niepotrzebne włączanie światła za dnia. Mierzy on poziom jasności i aktywuje czujnik ruchu, kiedy robi się ciemno. Nie wcześniej.

  Jaki stopień ochrony należy wybrać?

  Stopień ochrony zależy przede wszystkim od umiejscowienia kinkietu zewnętrznego LED. W zadaszonym miejscu, gdzie właściwie nie pada deszcz – na przykład na zewnętrznej ścianie obok tarasu lub bezpośrednio pod balkonem wystarczy IP44. W miejscu, w którym hula wiatr i które jest narażone na ciągłe zmiany warunków pogodowych– na przykład nad niezadaszonymi schodami do piwnicy rozsądniejsze byłoby zastosowanie ochrony IP65.

  Ogólna zasada: instalację najlepiej zlecić specjaliście. Będzie on w stanie stwierdzić, czy stopień ochrony jest odpowiedni.

  Warto wiedzieć: w oznaczeniu stopnia ochrony, tzw. IP (Ingress Protection), pierwsza cyfra oznacza zabezpieczenie przed wnikaniem ciał obcych. Druga cyfra wskazuje rodzaj ochrony przed wilgocią. Zakres ochrony można sprawdzić w poniższym zestawieniu:

  LICZBA IPX4Ochrona przed ciałami obcymi
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 50 mm
  2Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 12,5 mm
  3Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 2,5 mm
  4Ochrona przed ciałami obcymi ≥ 1 mm
  5Ochrona przed kurzem
  6Ochrona przed pyłem, szczelna
  LICZBA IP4XOchrona przed wilgocią
  0Brak ochrony
  1Ochrona przed prostopadle padającymi kroplami wody
  2Ochrona przed skośnie padającymi kroplami wody
  3Ochrona przed woda rozpyloną
  4Ochrona przed wodą pryskającą
  5Ochrona przed strumieniem wodnym
  6Ochrona przed silnym strumieniem wodnym
  7Ochrona przed chwiliowym zanurzeniem
  8Ochrona przed ciągłym zanurzeniem
  LED Kinkiet zewnetrzny

  Dlaczego kinkiet zewnętrzny LED powinien mieć funkcję ściemniania?

  Wystarczy wyobrazić sobie następującą sytuację: planujemy romantyczną kolację na tarasie. Kilka świec to za mało. Lampa zewnętrzna świecąca pełnym światłem to również niezbyt dobry pomysł – romantyczny nastrój mógłby po prostu zniknąć. W takim wypadku idealnie sprawdzi się ściemniacz. Stanowi doskonałe wsparcie w zakresie techniki oświetleniowej w każdej sytuacji na tarasie i balkonie. 

  Jakie materiały są najlepsze?

  Stal szlachetna sprawdza się zawsze. Jest trwała, łatwa w pielęgnacji i odporna na działanie temperatury. Poza tym nie jest podatna na korozję i bardzo atrakcyjnie wygląda. Do zastosowań zewnętrznych świetnie nadaje się również aluminium, a także inne metale. Do produkcji kloszy wykorzystuje się zwykle szkło lub tworzywo sztuczne. Tutaj znowu w grę wchodzi kwestia osobistych upodobań. 

  Czy są modele, które emitują światło w górę i w dół?

  Przed wyborem modelu warto się zastanowić czy lampa zewnętrzna ścienna LED ma świecić w górę, w dół, a może jednocześnie w obu kierunkach. Rozsył światła w dół zapewnia widoczność podłoża, a więc bezpieczeństwo. Rozsył światła w górę umożliwia piękne podświetlenie zewnętrznych ścian domu.

  Czy dostępne są również modele zasilane energią słoneczną?

  Technologia solarna jest nowoczesna, przyjazna dla środowiska i eliminuje koszty energii elektrycznej. Czasy, w których lampy solarne nadawały się co najwyżej do oświetlania kwiatków na rabatkach, dawno już minęły. Na rynku dostępne są teraz modele, które zapewniają wystarczającą ilość światła przez 8-10 godzin i które bez problemu można wyposażyć w czujnik ruchu i czujnik zmierzchu.

  Inne praktyczne cechy lamp solarnych to brak plątaniny kabli oraz fakt, że można je samodzielnie zainstalować – specjalistyczna wiedza nie jest do tego potrzebna.

  Wskazówka: aby lampa mogła odpowiednio długo świecić jasnym światłem, musi zmagazynować w ciągu dnia odpowiednią ilość energii słonecznej. Najlepiej zainstalować ją w nasłonecznionym miejscu. Natomiast jeżeli chcemy umieścić lampę w miejscu, które w ciągu dnia znajduje się w cieniu warto pamiętać, by moduł solarny umieścić tuż za rogiem, na słońcu.

  LED Kinkiet zewnetrzny
  LED Kinkiet zewnetrzny

  Czy dostępne są modele z kamerą?

  Każdy, kto ceni sobie komfort i bezpieczeństwo, powinien zaopatrzyć się w kinkiet zewnętrzny LED z kamerą. To rozwiązanie, z którego trudno będzie później zrezygnować. Najlepiej wybrać model, który za pośrednictwem praktycznej aplikacji przesyła na smartfon obraz w czasie rzeczywistym.  Jeśli przed drzwiami niespodziewanie stanie kurier z paczką, domownik otrzymuje powiadomienie na telefon i może z nim bezpośrednio porozmawiać. Nawet, jeśli właśnie siedzi w kawiarni. W przypadku podejrzanych sytuacji można nawet uruchomić zdalnie alarm. Właściwie jest to absolutnie niezbędny element wyposażenia posesji!

  Jakie kolory kinkietów zewnętrznych LED uchodzą za standardowe?

  Po kinkietach zewnętrznych LED nie należy się spodziewać tęczowych barw. Standardowe kolory to antracyt, aluminium, rdza, brąz, miedź i złoto. To bardzo dobrze, ponieważ stosunkowo proste modele pozwalają rozbłysnąć światłu, które pięknie harmonizuje z fasadą domu. Wszystkie dostępne opcje kolorystyczne można znaleźć za pomocą filtra „kolor”.

  Jakie są preferowane marki w dziedzinie lamp zewnętrznych?

  Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, wielu właścicieli domów natychmiast myśli o marce Steinel lub Philips. Jest jednak wielu innych producentów, którzy oferują wysokiej jakości stylowe produkty. Wystarczy użyć filtra „producent” i przejrzeć wyniki.

  LED Kinkiet zewnetrzny
  LED Kinkiet zewnetrzny

  Więcej informacji na temat kinkietów zewnętrznych LED z przyjemnością udzielą specjaliści z naszego zespołu doradców. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 307 14 83 lub skorzystać z formularza kontaktowego. Gwarantujemy szybką odpowiedź!

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.