Oświetlenie obrazów

Polecane produkty w tej kategorii

  Oświetlenie obrazów wyeksponuje najpiękniejsze wspomnienia w oka mgnieniu

  Rodzinny wypad nad morze, pierwszy dzień dziecka w szkole lub własny ślub. Wszystko to są chwile, które chciałoby się zatrzymać na zawsze. Dzięki fotografii po części się to udaje. Ścienną aranżację takich nacechowanych emocjonalnie zdjęć łagodnie podkreśla oświetlenie obrazów. Kieruje ono skupioną wiązkę nastrojowego światła na szczęśliwe momenty i eksponuje bardzo osobiste akcenty w pomieszczeniach mieszkalnych.

  Jak montuje się lampy do oświetlenia obrazów?

  W zasadzie dokładnie tak samo jak zwykłe lampy sufitowe, czy kinkiety. Pierwszym krokiem powinno być zawsze wyłączenie bezpiecznika – dla własnego bezpieczeństwa! Po poluzowaniu śrub przy kostce zaciskowej należy odpowiednio podłączyć przewody. Następnie trzeba zamocować lampy za pomocą odpowiednich śrub na ścianie i ponownie włączyć bezpiecznik. Na wszelki wypadek lepiej jednak skorzystać z pomocy zaufanego elektryka.

  Wskazówka: lampy do oświetlenia obrazów należy zamontować na środku, kilka centymetrów w górę nad obrazem lub rodzinnym zdjęciem. Tylko w ten sposób można perfekcyjnie oświetlić drogocenną dekorację. W przypadku dużych zdjęć być może będzie trzeba zainstalować kilka lamp pełniących rolę oświetlenia obrazów. Należy również pamiętać, że jeśli w grę wchodzi szkło, powinno posiadać powłokę antyrefleksyjną, aby po włączeniu lamp nie powstawały żadne niepożądane odbicia.

  Oswietlenie obrazow
  Oswietlenie obrazow

  Jaka technologia oświetleniowa jest stosowana w oświetleniu obrazów?

  Nietrudno się domyślić, że oświetlenie obrazów funkcjonuje w większości przypadków w oparciu o technologię LED. Technologia LED ma wiele zalet. Jedna z nich sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku oświetlenia obrazów. Nowoczesna technologia oświetleniowa umożliwia tworzenie kompaktowych projektów. Dzięki temu lampy mogą mieć bardzo smukłą konstrukcję, która dyskretnie pozostaje w tle. Właśnie po to, żeby pięknie wyeksponować podświetlany obiekt.

  Zalety źródeł światła LED w skrócie:

  • zużywają o 80-90% mniej energii niż żarówki tradycyjne
  • mają 50 razy dłuższą trwałość niż żarówki tradycyjne
  • bardzo wytrzymałe, ponieważ nie mają żarnika, który mógłby się przepalić
  • po włączeniu zapewniają natychmiast 100% światła
  • wytrzymują do 50 000 godzin pracy

  Z jakich materiałów wykonane są galeryjki?

  Do każdego zdjęcia i stylu dzieła sztuki pasuje inny materiał. Odpowiednie modele galeryjek można znaleźć za pomocą filtra „materiał”. Wystarczy trochę poszperać w poszukiwaniu inspiracji. Jest wiele możliwości – od mosiądzu i aluminium poprzez bambus i szkło aż po stal szlachetną i tworzywo sztuczne

  W jakich kolorach dostępne są lampy do podświetlenia obrazów?

  Również kolor oświetlenia warto dopasować do oświetlanego motywu. Ton w ton lub mocny kontrast – możliwości są nieograniczone. Odpowiedni model można znaleźć, korzystając w sklepie z filtra „kolor”. Można wybrać kolor czarny, biały i szary a także chrom, brąz i drewno – to tylko kilka przykładów.

  W jakich stylach występuje oświetlenie obrazów?

  Oświetlenie obrazów pozostaje w tle. Właśnie po to, aby jak najlepiej wyeksponować zdjęcie. Dlatego oświetlenie obrazów ma raczej prostą formę. Nie należy się spodziewać ekstrawaganckich modeli, chociaż kilka na pewno się znajdzie. Wystarczy zastosować filtr „styl” i wybrać opcję antyczny, design lub nowoczesny.

  Jakie specjalne funkcje oferują lampy nad obraz?

  Pomimo, iż do ich głównego zadania należy oświetlenie obrazu, to jednak niektóre modele lamp nad obraz posiadają dodatkowe funkcje:

  • możliwość ściemniania
   Wystarczy sprawdzić w szczegółach dotyczących produktu, czy dostępna jest funkcja ściemniania. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć przytulne oświetlenie akcentujące.
  • bezprzewodowa praca
   Trzeba przyznać, że jest rzadkie, ale jednak istnieje: oświetlenie obrazów na baterie. Więcej informacji można znaleźć w opisie artykułu.

  W przypadku dodatkowych pytań lub chęci uzyskania porady na temat oświetlenia obrazów prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu 22 307 14 83 lub za pomocą formularza kontaktowego.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.