Lampy LED


Polecane produkty w tej kategorii

Żarówki LEDLampy wewnętrzne LEDLampy zewnętrzne LED
5 788 artykułów

Sortuj:


Zalety sklepu
BLACK WEEK na Lampy.pl
Zalety sklepu
BLACK WEEK na Lampy.pl

Produkty ostatnio oglądanePrzyjazne dla środowiska i oszczędne: Oświetlenie LED

Obecnie oszczędzanie energii jest bardziej popularnym tematem niż kiedykolwiek. Zagadnienie dotyczy każdego gospodarstwa domowego. Istnieje wiele sposobów oszczędności energii, jednym z nich jest instalacja oświetlenia LED

 

Oświetlenie LED – ograniczenie zużycia energii nawet do 90 %

 

Oświetlenie LED należy do najpopularniejszego oświetlenia ze względu na zaawansowaną technologię oświetleniową: dzięki diodom emitującym światło zwanym potocznie LED, które należą do IV generacji źródeł światła używanych przez człowieka. Podstawą świecenia jest zjawisko elektroluminescencji w krysztale półprzewodnikowym. Choć efekt elektroluminescencji został odkryty ponad 100 lat temu, dioda LED stosowana jest w oświetleniu wnętrz dopiero od 1997 roku. Zalety tego rozwiązania oświetleniowego jak również wiedza techniczna przyczyniły się do faktu, iż tradycyjna żarówka została tak szybko wymieniona na oświetlenie LED. Dzięki iluminacji LED można zaoszczędzić nawet do 90 procent energii w porównaniu z tradycyjną żarówką. Ponadto diody LED są bardziej trwałe: średnia żywotność szacowana jest od 20.000 do 50.000 godzin, nie zawierają rtęci oraz mają nieznaczny stopień promieniowania UV/IR dzięki czemu diody LED można wykorzystać przy oświetleniu cennych obrazów.

 

Oświetlenie LED: bogaty wybór produktów do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

 

Projektanci oświetlenia docenili potencjał LED tworząc od kilku lat wspaniałe lampy LED-owe z wykorzystaniem wielu diod LED. Jednym ze szczególnych zalet tego rozwiązania oświetleniowego jest kompaktowy format. Dzięki nowoczesnej technice oświetleniowej obecne lampy nie tylko dostarczają nam źródła światła, ale również są motywem dekoracyjnym. Za sprawą długiej żywotności, zarówno lampy LED  jak  i żarówki LED czy oświetlenie LED stanowi najlepszy materiał na iluminację towarzyszącą nam przez długie lata.

BLACK WEEK na Lampy.pl | Rabaty do -80%

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka Prywatności. Kontynuacja użytkowania witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies.