Lampy sufitowe

Polecane produkty w tej kategorii

  Lampy sufitowe oferują wiele możliwości aranżacji wnętrz

  Najpierw była – lampa sufitowa... Zwykle po przeprowadzce do nowego mieszkania na samym początku wystarcza nam jedna lampa sufitowa w każdym pomieszczeniu. Ważne, żeby zapewnić podstawową jasność. Później pojawia się lampa stojąca przy sofie i lampa stołowa na komodzie. Wreszcie oświetlenie dekoracyjne nadające pomieszczeniom stylowe akcenty.

  Jak prawidłowo zamontować plafony?

  Wszystko zależy od modelu lampy. Ale bez obaw, do każdego egzemplarza dołączona jest praktyczna instrukcja montażu wraz ze schematem, na którym zaznaczone są wszystkie wymiary. Wystarczy postępować krok po kroku według instrukcji i sukces gwarantowany. W przypadku dodatkowych pytań przed rozpoczęciem lub podczas montażu plafonów prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców. Dane kontaktowe znajdzują się poniżej. W razie wątpliwości najlepiej jednak zatrudnić wykwalifikowanego elektryka.

  Czy lampy sufitowe można zamontować bez wiercenia otworów?

  Grawitacja zdecydowanie temu zaprzecza. Do montażu lamp sufitowych rzeczywiście trzeba użyć wiertarki. Klejenie w tym przypadku to kiepski pomysł, gdyż potrzebne jest rozwiązanie, które utrzyma ciężar lampy przez wiele lat. Standardowe wkręty i kołki zazwyczaj dołączone są do zestawu. Do sufitów podwieszanych lub regipsów trzeba jednak użyć specjalnych, które będą w stanie utrzymać ciężar lampy. Szczegółowe pytania prosimy kierować do naszego zespołu doradców.

  KETI - złota lampa ścienna LED 9625045

  Jaka żarówka jest potrzebna do lampy sufitowej?

  To zależy od modelu lampy, oprawy żarówki oraz naturalnie indywidualnych preferencji użytkownika. Największą oszczędność energii zapewniają zdecydowanie żarówki LED:

  • 90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek
  • 60% w porównaniu do lamp halogenowych
  • 10% w porównaniu do żarówek energooszczędnych

  W przypadku lampy ze zintegrowaną technologią LED problem źródła światła w ogóle się nie pojawia. Nie trzeba tu nic wymieniać, nie ma też żadnych powodów do obaw. Spokojnie można liczyć na 50 000 godzin pracy.

  Czy istnieją lampy sufitowe, które świecą do góry?

  Dla osób którym marzy się przytulne oświetlenie pośrednie lub przyjemne światło w całym pomieszczeniu poleca się lampę sufitową, której klosz kieruje światło na sufit. Jeśli dodatkowo zostanie ona wyposażona w żarówkę o barwie światła ciepłej bieli, nada wnętrzu wyjątkową atmosferę.

  Oświetlenie sufitowe – lepsze do małych czy dużych pomieszczeń?

  W zasadzie to kwestia gustu, czy do oświetlenia pomieszczenia wykorzystamy kinkiet, lampę sufitową czy wiszącą. W niskich wnętrzach stref przejściowych wyjątkowo dobrze sprawdzi się jednak płaska lampa sufitowa. Zapewni równomierne światło z góry i wyeliminuje ryzyko zawadzania głową o źródło światła podczas przemieszczania się po domu. Takie modele doskonale nadają się również do miejsc bezpośrednio sąsiadujących z drzwiami od szaf lub pokoi. Oświetlenie sufitowe LED ze zintegrowanym źródłem światła zdecydowanie przodują w kategorii ze względu na płaską konstrukcję. Większej oszczędności miejsca praktycznie nie da się już uzyskać. Oprawy sufitowe sprawdza się również doskonale w wysokich, dużych pomieszczeniach, gdzie zapewniają doskonałe oświetlenie ogólne.

  Lampy sufitowe o specjalnych właściwościach

  Rozjaśnić wnętrze potrafi każda lampa sufitowa. Jednak zdalne sterowanie, odtwarzanie muzyki, automatyczne załączanie, zmiana barwy lub jasności – to już luksus na miarę „super lampy”.

  …z czujnikiem ruchu

  Pomieszczenie wypełniające się światłem w momencie, gdy do niego wchodzimy? Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu czujnikowi, dzięki któremu nie musimy już sięgać łokciem do przełącznika, gdy mamy zajęte ręce. Co istotne, dostępny jest czujnik obecności i czujnik ruchu. Ten pierwszy wykrywa drobne ruchy, takie jak pisanie na klawiaturze, zaś drugi ruchy większe, takie jak chodzenie czy bieganie.

  ...z pilotem

  Do telewizora, do sprzętu HiFi i do lampy sufitowej. Dzisiaj wszystkie urządzenia mogą być sterowane za pomocą pilota. Bez względu czy jest to ściemnianie oświetlenia, zmiana barwy światła od ciepłej bieli po białe światło dzienne, a także wybór kolorowego trybu oświetlenia – teraz o wszystko to możemy zadbać bez opuszczania kanapy.

  …z głośnikiem

  Światło to za mało? Lampa sufitowa powinna też emitować rytmiczne dźwięki? W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie model z głośnikiem, którym można sterować telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki temu smartfon odtwarza najnowsze hity przez lampę. Genialne!

  Lampy sufitowe o specjalnych właściwościach
  Lampa sufitowa LED RGB Elya z głośnikiem (1558112)
  ...z opcją zmiany barw

  Przytulna ciepła biel czy światło dzienne i realizm? Po co wybierać? Lampa z opcją zmiany barw zapewnia wszystkie możliwości w zależności od potrzeby - jest odpowiednia zarówno do pracy, jak również do odpoczynku po męczącym dniu. Możliwość zmiany barwy światła w lampie można łatwo rozpoznać już podczas przeglądania asortymentu sklepowego –symbol niebiesko - żółtego koła oznacza, że lampa posiada funkcję zmiany barw światła, natomiast kolorowe koło wskazuje, iż lampa emituje kolorowe oświetlenie. Informacje na ten temat znajdują się również w specyfikacji produktu pod hasłem „Barwa światła”.

  …ze ściemniaczem

  Pewne czynności wymagają jasnego oświetlenia. Na przykład odkurzanie, przynajmniej jeśli nie chcemy ominąć żadnego kłębka kurzu. Za to lampka wina wieczorem najlepiej smakuje w półmroku. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest możliwość ściemniania lampy sufitowej w zależności od potrzeb. Można do tego wykorzystać osobno zainstalowany ściemniacz, albo praktyczne żarówki Easydim i zwykły przełącznik ścienny.

  W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem doradców pod numerem telefonu lub poprzez formularz kontaktowy.

  • 1.200.000 produktów w magazynie
  • 50-dniowy termin zwrotu towaru
  • dostawa gratis od 300 zł

  Ekskluzywne rabaty tylko dla abonentów newslettera!

  Zarejestruj się do newslettera i profituj!

  90 Rabatu

  * kod rabatowy jest ważny przez 21 dni od daty jego otrzymania | obowiązuje minimum zakupowe 550 zł | kod rabatowy do wykorzystania wyłącznie w sklepie internetowym Lampy.pl | wartość rabatu zostanie automatycznie odjęta od łącznej kwoty zamówienia po wpisaniu kodu rabatowego | oferta ważna wyłącznie na terenie Polski | kupon jest jednorazowego użytku | rabat nie podlega późniejszemu odliczeniu od faktury | oferta nie łączy się z innymi promocjami.